اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان

سال « رونق تولید »

به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، مسئولین شهرستان لنجان شب ششم محرم الحرام 1440 هجری قمری از تعدادی هیئات مذهبی زرین شهر بازدید نمودند. در این دیدار حجت الاسلام باقریان امام جمعه زرین شهر ، آقای صفرخانلو فرماندار لنجان ، سرهنگ صفرپور فرمانده سپاه لنجان ، سرهنگ افشاری فرمانده نیروی انتظامی لنجان ، آقای محمدی شهردار زرین شهر ، آقای نادی زاده رییس شورای شهر به همراه حجت الاسلام صائبی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان از مراسم عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)  بازدید و از زحمات دست اندرکاران تقدیر و تشکر نمودند . هیئت های مسجد قلعه قاسم ، مسجد الرضا ، مسجد جامع ، مسجد المهدی نسل نسیم ، اصحاب عشق ، حضرت زهرا (س) ، رایه الزهرا (س) از جمله مکان هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت .
به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، همزمان با سراسر کشور مراسم معنوی شیرخوارگان حسینی با حضور مادران و فرزندان خردسالشان در مسجد مصلی زرین شهر برگزار شد.

این همایش که به همت مجمع جهانی بزرگداشت حضرت علی اصغر (ع) برگزار می شود از سال 1382 با برپایی تنها یک جلسه در تهران آغاز شد و با گذشت سالیان متمادی هم اکنون به یک حرکت فراگیر و جهانی مبدل شده است و همزمان در 5300 نقطه از کشورمان و 41 کشور جهان در جمعه اول محرم برگزار می ‌ شود.به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، حجت الاسلام داود صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جلسه کمیته فرهنگی ،آموزش و اطلاع رسانی ستاد اربعین برلزوم استفاده از ظرفیت فرهنگی راهپیمایی اربعین تاکید نمود و گفت: این راهپیمایی نقش مهمی در تقریب شیعیان جهان با فرهنگ های مختلف دارد که می تواند در آینده زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) گردد. رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان در ادامه راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را یکی از راه های تحقق ارتش بیست میلیونی مد نظر معمار کبیر انقلاب دانست و خاطر نشان کرد : از ظرفیت های فرهنگی مغفول مانده این مراسم معنوی باید استفاده نمود و اندیشه ها و آرمان های معنوی انقلاب را به سایر شیعیان جهان نشان داد. حجت الاسلام صائبی گفت: زائرین اربعین که در این راه مقدس قدم می گذارند نمایندگان فرهنگی کشور جمهوری اسلامی هستند که باید به بهترین نحو اشاعه گر شعائر اسلامی و شیعی باشند. در پایان حجت الاسلام صائبی خواستار آموزش زائران اربعین و تدوین برنامه های مشخص فرهنگی در راستای توان افزایی و ارتقاء بهره معنوی از این مراسم عظیم شد.به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، جلسه هماهنگی حرکت دستجات عزاداری زرین شهر در تاسوعا و عاشورا در دفتر امام جمعه برگزار شد .

این جلسه همچون سالهای قبل برای هماهنگی بیشتر و برنامه ریزی برگزاری هرچه بهتر عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورا برگزار شد و از هیئاتی که در این دو روز دستجات عزاداری به راه می اندازند دعوت شد تا برای ارائه پیشنهادات و برنامه های خود در جلسه حضور پیدا کنند.
در آغاز حجت الاسلام صائبی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ضمن تشکر از حضور مسئولین هیئات و عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان به نکاتی در مورد هیئات مذهبی پرداخت و خواستار این شد که فضای هیئت به سمت محتوا محور پیش برود و از پرداختن به تجملات پرهیز شود . حجت الاسلام سبکتکین رییس شورای هیئات مذهبی شهرستان به این نکته اشاره کرد که شروع مراسم با تلاوت قرآن باشد. و از لزوم زمینه چینی برای ایجاد یک هیئت واحد و تجمع عظیم مردمی در روز عشورا خبر داد .
درادامه عزیزان حاضر به ارائه پیشنهادات خود پرداختند . همچنین سرهنگ سپهوند و سرگرد صادقی از نیروی انتظامی سخنانی در مسائل امنیتی و امر به معروف ونهی از منکر نکاتی را بیان نمودند. در پایان حجت الاسلام و المسلمین باقریان امام جمعه زرین شهر در خصوص اتحاد و همدلی در بین هیئات مذهبی و اینکه حرکت دستجات و برنامه ریزی در این زمینه خود امر به معروف است و مسئولین هیئات مذهبی نقش آفرینی بارزشی در این خصوص دارند . 

به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، همایش مسئولین هیئات مذهبی فولادشهر در خصوص برنامه های عزاداری تاسوعا و عاشورا در مصلی امام خمینی (ره) با حضور مسئولین برگزار شد . حجت الاسلام داود صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان در بیان شاخصه های هیئت مذهبی و استفاده از ظرفیت ها مطالبی بیان نمود و گفت : امروز هیئت ،کانون تربیت دینی ،انقلابی و ولایی است و از این ظرفیت و پتانسیل باید استفاده کرد . اگر غفلت کنیم هیئت به دست کم شعورها می افتد . برای پیشبرد اهدافمان دو عنصر اساسی نیاز داریم : شور حسینی و شعور حسینی 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان در ادامه با تقسیم بندی هیئات مذهبی بر اساس فعالیت و محور قرار دادن برنامه ها مطالبی بیان و نسبت به محتوای برنامه ها تاکید نمود و از مسئولین هیئات مذهبی و مداحان و ذاکران درخواست نمود در زمینه باورسازی دینی به رسالت خود عمل کنیم و از پرداختن زیاد از حد به برنامه شکلی و ظاهرسازی خودداری نماییم . 

حجت الاسلام داود صائبی در پایان افزود : امروز در زندگی مردم سه باور کمرنگ شده خدا ،قیامت ،ولایت . اگر می خواهید هیئت کانون تربیت دینی و ولایی و انقلابی باشد این سه باور باید در شعارها و پرده ها و کتیبه ها و حتی بازوبند نتظامات و در فضاسازی ها پررنگ بشود .   
به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، همایش طلایه داران تبلیغ محرم الحرام  1440 هجری قمری  در سالن اجتماعات مدرسه علمیه حضرت امام خمینی (ره) زرین شهر بر گزار شد . این همایش میزبان طلاب ، روحانیون طرح هجرت و مستقر وائمه جماعات مساجد شهرستان با حضور و سخنرانی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان حجت الاسلام قطبی بود  .حجت الاسلام باقریان امام جمعه زرین شهر، حجت الاسلام صفرزاده امام جمعه زاینده رود ،حجت الاسلام هاشمی فرد مدیر مدرسه علمیه امام خمینی (ره) ، حجت الاسلام صائبی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، سرگرد صادقی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی لنجان ،سرگرد بخشی جانشین نیروی مقاومت بسیج لنجان از حاضرین در این همایش بودند . از مباحث مطرح شده در این جلسه دینداری .دین سازی قر آنی و معیار های قر آ نی زند گی ، مدیریت و زندگی به تعریف قرآن و معرفی علمای دینی در نقاط جهان و رسالت فعلی مبلغین دین بود که در خلال این صحبت ها پرسش و پاسخ در مورد موارد مطرح شده نیز وجود داشت .در پایان به هر نفر از شرکت کنندگان  یک بسته فرهنگی از طرف اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و دفتر امام جمعه زرین شهر اهدا گردید.آقای رئیسی قاری قرآن

از سمت راست : جناب سرگرد بخشی جانشین ناحیه مقاومت بسیج لنجان ـ جناب سرگرد فتاحیان رئیس پلیس امنیت عمومی ـ حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان ـ حجت الاسلام و المسلمین صفرزاده امام جمعه زاینده رود ـ جناب سرهنگ محمدی جانشین فرمانده نیروی انتظامی ـ آقای موسویان از اعضای کانون مداحان شهرستان لنجان

حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان

حجت الاسلام سبکتکین رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان لنجان 

  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

همه پیوندها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic