اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان

سال « حمایت از کالای ایرانی »

به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، اولین کارگاه مبانی مداحی با عنوان "مبانی ستایشگری"در کانون فرهنگی تبلیغی مشکات فولادشهر برگزار شد . این کارگاه در دو روز توسط حجت الاسلام دهقانی از مشاوران مرکز ملی پاسخگویی به مسائل دینی در سالن اجتماعات دفتر امام جمعه بخش فولادشهر برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان آزمون سطح بندی مداحان شهرستان لنجان در گلستان پرنور شهداء زرین شهر برگزار گردید

با دعوت از اساتید و کارشناسان محترم در حوزه های مداحی و ستایشگری، ادبیات آئینی، احکام و تاریخ اسلام، قرائت قرآن و ادعیه آزمون سطح بندی مداحان شهرستان لنجان در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار گردید

نوراله جلیل کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان در خصوص برگزاری این طرح گفت: این آزمون علاوه بر ارزیابی استعداد مداحان در موضوعات مختلف مداحی، در خصوص برنامه ریزی و برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی مداحی در آینده نیز موثر خواهد بود.

حجت الاسلام صائبی با حضور در گلستان شهداء زرین شهر و دیدار با عوامل برگزاری آزمون همچنین صحبت با مداحان شهرستان لنجان ازکیفیت و روند برگزاری آزمون بازدید به عمل آورد


به  گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، جلسه مشاوره و توضیح هدایت تحصیلی ویژه اولیای دانش آموزان پایه نهم دبیرستان های دخترانه و پسرانه صدرای ولایت برگزار شد . این جلسه با حضور حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی ، جناب آقای اشراقی مشاور آموزش و پرورش زرین شهر و جناب آقای هاشمی فرهنگی پیشکسوت به همراه مدیران صدرای ولایت و اولیا و دانش آموزان برگزار شد . آقای اشراقی در رابطه با برگه هدایت تحصیلی ، شیوه تعیین رشته  و رشته های موجود در شهرستان صحبت کرد. حجت الاسلام صائبی ضمن خوش آمدگویی ، به اهمیت نقش تربیتی و انسان سازی در مدارس علوم و معارف اسلامی صدا اشاره کرد از نام گذاری این مدارس به صدرای ولایت خبر داد . همچنین به خروجی رشته علوم ومعارف اسلامی صدرا و ادامه تحصیل در دانشگاه ها اشاره نمود . 


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان، 

همایش بزرگ حافظان حریم خانواده و جشن میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) در میدان انقلاب زرین شهر برگزار شد.

 این همایش که با همت ستاد برگزاری مناسبات مذهبی و همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان برگزار گردید، برنامه های متنوع شامل پخش سرود، سخنرانی مذهبی، حرکات ورزشی نو نهالان، مسابقه و سرگرمی و پذیرایی را شامل می شد که با استقبال خوب مخاطبین همراه گردید.به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، در روز 18 تیر مصادف با سالروز شهادت رییس مکتب تشیع امام جعفر صادق(ع)  هیئات و دستجات عزاداری در لنجان به خیابان ها آمدند و به سوگواری و عزاداری پرداختند .به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، مراسم اختتامیه دوره آموزش مداحان در سالن گلستان شهداء زرین شهر برگزار گردید.

در این دوره آموزشی که به مدت یک هفته در سالن فرهنگسرا شهرداری و سالن گلستان شهداء زرین شهر برگزار گردید موضوعاتی مانند تاریخ تشیع، مقتل خوانی، ستایشگری و اخلاق مدح و تعزیت، مقابله با جنگ نرم و ادبیات آئینی با حضور اساتید تخصصی برگزار گردید.

حجت الاسلام صائبی در مراسم اختتامیه این دوره آموزشی برگزاری چنین دوره هایی را در توان افزایی مداحان شهرستان مثمر ثمر دانستند و افزودند: این دوره های آموزشی در آینده به صورت تخصصی نیز برنامه ریزی خواهد شد.

حجت الاسلام صائبی در ادامه از برگزاری آزمون سطح بندی مداحان شهرستان در آینده نزدیک خبر داد و از همه مداحان خواستند در این آزمون که زمان و مکان برگزاری آن اطلاع رسانی خواهد شد، حضور داشته باشند.

در پایان نیز آزمون دوره آموزش مداحان با حضور نزدیک به شصت نفر از مداحان شهرستان برگزار گردید.


به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، با همکاری موسسه فرهنگی و آموزشی خانه خورشید طرح نهضت ملی مقتل خوانی برگزار می شود .

حجت الاسلام داود صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان با اعلام این خبر افزود : نظر به فرمایشات مقام معظم رهبری و نوکری به ساحت اهل البیت (علیهم السلام) نیاز است مداحان و ذاکرین در خصوص مقتل خوانی کار کنند و دوره هایی در این زمینه برگزار شود .

هنر مقتل خوانی ،جلوه ای از نوکری به ساحت مقدسه مولایمان حسین (ع) و خدمتی به مجالس سیدالشهداست.

مقام معظم رهبری در عاشورای 74 فرمودند : ما به همه می گوییم که از روی متن ،روضه بخوانید .

 به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، نظر به استقبال بالای دانش آموزان برای ثبت نام در مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت زرین شهر و محدودیت و کمبود مکان آموزشی ، آزمون استعدادیابی و رغبت سنج ویژه دبیرستان پسرانه و دخترانه دوره اول علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت زرین شهر با هماهنگی اداره آموزش و پرورش زرین شهر برگزار شد . این رقابت بین حدود 300 نفر از دانش  آموزان برای ورود به مدارس صدرای ولایت انجام شد . آزمون رغبت سنج توسط مشاور آموزش و پرورش زرین شهر جناب آقای اشراقی برای دو گروه دانش آموز دختر  و پسر در فرهنگسرای شهرداری و سالن گلستان شهدا برگزار شد .


  • کل صفحات:2  
  • 1
  • 2
  •   

همه پیوندها