اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان

سال « رونق تولید »

به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، حجت الاسلام داود صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی با اشاره به اهمیت اعتکاف و فضیلت‌های آن گفت: اعتکاف فرصتی برای دل کندن از مادیات دنیاست و انسان به طور فطری به دنبال کسب کمال و پرورش ابعاد وجودی خود است .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان در ادامه افزود: دین انسان‌ساز اسلام گوشه‌نشینی و کناره‌گیری را باطل و ناپسند می‌داند اما اعتکاف به‌عنوان فرصتی برای بازگشت به خویش و خدای خویش بوده که به دنبال آن با خلوت‌گزینی و ارتباط جان و روح انسان با خالق هستی بتواند با اعتقادی راسخ به‌سوی دنیا و آخرت گام بردارد و از هیاهوها و جنجال‌های زندگی مادی دور شوند .

صائبی با بیان اینکه اعتکاف نوعی تمرین رها کردن دنیا، بریدن از خود، خانواده و خویشان و دل کندن از علاقه‌های دنیوی است، تصریح کرد: پناه بردن به حریم امن الهی و سرزمین عفو و رحمت و مهر که توامان شده با بهار طبیعت و رویش و زندگی بسیار لذت‌بخش است .

در پایان ضمن درخواست دعای خیر از معتکفین گرامی افزود : 1222نفر در 15 مسجد در مراسم معنوی اعتکاف حضور دارند که از این تعداد 453 نفر آقایان و تعداد 769 نفر بانوان می باشند . هفت سین امسال با سین سه روز  معتکف حریم تو شدن همراه شده و این یعنی آغازی متفاوت ...به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، مراسم جشن تشریف (تکلیف) معارف جویان صدرای ولایت زرین شهر در حرم مطهر امام علی (ع) در نجف اشرف برگزار شد . در این مراسم با حضور خانواده تعدادی از معارف جویان به رسم یادبود لوح و کلام امیرالمومنین (ع) به فرزندش به همراه عبا و هدیه فرهنگی تقدیم شد .به گزارش اداره تبلیغات اسلامی لنجان حجت الاسلام داود صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جلسه ستاد اعتکاف ضمن اشاره به فرصت مغتنمی که امسال با شروع سال نو به دست آمده گفت  : انسان به طور فطری به دنبال کسب کمال و پرورش ابعاد وجودی خود می باشد . ضمن اینکه دین انسان ساز اسلام گوشه نشینی و کناره گیری را باطل و ناپسند می داند اما اعتکاف به عنوان فرصتی برای بازگشت به خویش و خدای خویش می باشد که در پی آن  با خلوت گزینی و ارتباط جان و روح انسان با خالق هستی بتواند با اعتقادی راسخ به سوی دنیا و آخرت گام بردارد و از هیاهوها  و جنجال های زندگی مادی دور شوند .

این عمل مستحبی که مورد تاکید می باشد نوعی ریاضت و محدود ساختن خود است . نوعی تمرین رها کردن دنیا، بریدن از خود، خانواده و خویشان ، دل کندن از علاقه های دنیوی و لذت های نفسانی است و چه لذت بخش است پناه بردن به حریم امن الهی و سرزمین عفو و رحمت و مهر  که توامان شده با بهار طبیعت و رویش و زندگی .

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان با اشاره به فرصت به دست آمده در این 3 روز ایام البیض و تعطیلی ایام نوروز و آغاز سال جدید  از اقشار مختلف جوانان و نوجوانان و مردم خدادوست دعوت به عمل آورد تا در مساجد برگزار کننده مراسم معنوی اعتکاف طبق اعلام از طریق آدرس اینترنتی www.akefin.com  مراجعه و ثبت نام نمایند .


به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، مسابقه کتابخوانی " تابستان ، من و این 5 کتاب" در دبیرستان های علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت ویژه دانش آموزان برگزار شد.

در این طرح تعداد 217 دانش آموز شرکت از چهار دبیرستان شرکت کردند که تعداد 25 نفر حائز رتبه های برتر شدند . به جهت تشویق دانش آموزان به روی آوردن به کتاب  و کتابخوانی به نفرات برتر هدیه ای به رسم یادبود تقدیم شد.

حجت الاسلام صائبی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان با توجه به اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی در مدارس حاضر شد و ضمن صحبت در این رابطه از دانش آموزان برتر با اهدا جایزه و لوح سپاس تقدیر کرد. و این نکته را نیز خاطرنشان کرد که رتبه ایران در بحث کتاب وکتابخوانی در جهان پایین است و با همت شما دانش آموزان می توان این رتبه را ارتقا داد.

به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهر ستان لنجان ، دوره آموزش روش شناسی تربیت دینی کودکان با هدف ارتقاء دانش دینی ، تربیت کودک از نگاه دین ،اصول استفاده از شیوه ها ی دینی ،بهره گیری از مفاهیم قر آنی در تر بیت  وضرورت انتقال مفاهیم  دینی به خردسالان و... با دعوت از متخصصین حوزه دینی، با شرکت مربیا ن مراکز پیش دبستا نی ،مهد کودکها  ومراکز قر انی آموزش کودکان در زرین شهر برگزار شد . این دوره آ موزشی به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان وهمکاری موسسه قرآنی تسنیم لنجان برگزارشد . در این دوره از اساتید حجت الاسلام کاظمی ـ حجت الاسلام خوئینی و حجت الاسلام باقریان روشندل و مبلغ نمونه کشوری بهره برده شد و در پایان از فراگیران آزمون علمی گرفته شد .به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت مقام مادر ، دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت زرین شهر جشنی با حضور دانش آموزان و مادرانشان برگزار نمود .

این جشن با شکوه با حضور حجت الاسلام صائبی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان و آقای شاهمرادی مدیر آموزش و  پرورش زرین شهر برپا شد

 در ادامه برنامه های شاد و متنوع و اجرای آقای صالحی مجری توانمند، از دانش آموزان دارای رتبه های برتر در مسابقات معارف و علمی تجلیل شد.

در پایان این مراسم نیز به رسم ادب و احترام دانش آموزان با بوسه بر دستان مادرانشان و تقدیم گل از آنها تشکر نموده و این روز را به آنان تبریک گفتند.
به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، جلسه ستاد مدارس صدرای ولایت زرین شهر با حضور امام جمعه زرین شهر ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی ، مدیریت آموزش و پرورش زرین شهر و معاونین و کارشناسان و مدیران مدارس صدرای ولایت به میزبانی دبیرستان پسرانه دوره اول برگزار شد .

در ابتدای جلسه مصوبات جلسات قبلی مرور و نسبت به برگزاری جلسات ماهیانه و دوره ای تاکید شد .

در ادامه دستور کار جلسه مطرح و نسبت به مکان های مدارس صداری ولایت و زمین های آموزشی در سطح زرین شهر مطالبی بیان و نظرات و پیشنهادات مطرح شد .

در پایان مدیران مدارس صدرای ولایت نسبت به طرح ها پیشنهادات خود را مطرح و گزارشی از عملکرد آموزشی و فرهنگی بیان نمودند .

به حمدالله با وجود 4 دبیرستان دخترانه و پسرانه در مقطع دوره اول و دوم در مسابقات فرهنگی و معارفی خوش درخشیده اند .  • کل صفحات:2  
  • 1
  • 2
  •   

همه پیوندها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic