اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان

سال « حمایت از کالای ایرانی »

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، مسابقه " چگونه یک نماز خوب بخوانیم " در دبیرستان های علوم ومعارف اسلامی صدرای ولایت زرین شهر برگزار شد . حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی و آقای مهری کارشناس اداری اداره از برگزاری این مسابقات بازدید نمودند.  

حجت الاسلام صائبی ضمن بازدید از برنامه های ویژه معارف جویان در قالب فرهنگی و اردویی خبر داد و گفت : انتظار است معارف جویان در زمینه های مختلف نمونه و سرآمد باشند و در این سالهای اولیه تاسیس رشد معارف جویان را در شهرستان شاهد بوده ایم که این به همت دانش آموزان و اولیاء و کادر مدیران و دبیران اتفاق افتاده است که جا دارد از مدیران مدارس و آموزگاران محترم تقدیر و تشکر نماییم .به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، فرماندار جدید شهرستان لنجان دکتر صفرخانلو و فرمانده ناحیه بسیج لنجان سرهنگ صفرپور به همراه رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان حجت الاسلام صائبی از کانون مهدویت  خانواده چمگردان بازدید کردند .در آغاز حجت الاسلام صائبی ضمن خوش آمد گویی به مسئولین شهرستان  توضیحاتی در رابطه با کانون مهدویت و خانواده دادند .  در ادامه آقای نوروزیان مسئول کانون به ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در رابطه با مبحث مهدویت و خانواده پرداختند و از آمادگی این کانون برای گسترش و  ارائه خدمات به کل شهرستان خبر داد .

 سرهنگ صفر پور نیز  به  آمادگی سپاه و بسیج  برای همراهی در این طرح خبر داد و گزارشی از فعالیت های انجام شده دادند. . جناب صفرخانلو ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته  توسط کانون در خصوص اینکه باید در حوزه مهدویت موج ایجاد کنیم مطالبی بیان نمودند . فرماندار شهرستان لنجان در ادامه افزود :  علماء و بزرگان سفارش به دعا به صورت جمعی و اجتماعی نموده اند و ما باید ایده ها و طرح های ابتکاری در این زمینه داشته باشیم و برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم و در قالب آن می توان به نمونه های زنگ مهدوی در مدارس _ سه شنبه های مهدوی _ دعاهای ندبه با جمعیت دانش آموزی و اولیا و دوره های مقدماتی و تکمیلی برای تعداد 2000 نفر اشاره نمود . در پایان در خصوص بیانات مقام معظم رهبری پیرامون هجمه های فرهنگی _ ناتوی فرهنگی _ شبیخون و غارت و حمله های فرهنگی مطالبی بیان نمود .  

 


به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، یکشنبه 27 فروردین ماه 97 ، رئیس و کارشناس امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان طی بازدید از اداره و پیگیری امور قرآنی شهرستان به همراه رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان از موسسه قرآنی خادمان نورالهدی چمگردان بازدید نمودند .
در این دیدار  آقای عابدینی  نماینده این موسسه قرآنی  ضمن  تشریح فعالیت های قرآنی در تمام مقاطع سنی از چگونگی شکل گیری و روند پیشرفت موسسه وساختمان فعلی و برنامه های آینده و پیشرو صحبت و گفتگو کردند .


به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، مسابقه " چگونه یک نماز خوب بخوانیم "  در روز چهارشنبه 29 فروردین 97 در بین معارف جویان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت زرین شهر برگزار می گردد.به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان،جلسه معارفه حجت الاسلام رحیمی در مسجد صاحب الزمان(عج) محله دورباط بخش باغبهادران با حضور امام جمعه محترم باغبهادران، ریاست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان و نمازگزاران این مسجد برگزار گردید.

حجت الاسلام صائبی با تبریک اعیاد ماه شعبان از حضور نمازگزاران مسجد صاحب الزمان (عج) محله دو رباط و امام جمعه محترم باغبهادران در جلسه معارفه حجت الاسلام رحیمی تقدیر نمود. 
حجت الاسلام صائبی افزود: حضور روحانی فعال در عرصه های فرهنگی مذهبی مانند حجت الاسلام رحیمی در محله دورباط می تواند در انسجام برنامه های مذهبی و فرهنگی این محله موثر باشد.
ایشان در ادامه با اشاره به آیه145 سوره آل عمران: وَ مَنْ یُرِدْ ثَوَابَ الْاَخِرَةِ نُؤْتِهِ مِنْهَا وَ سَنَجْرِی الشَّاکِریِنَ؛ و هر کس خواهان پاداش آن جهان باشد به او می ‏دهیم و شاکران را پاداش خواهیم داد. گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا حرکت و فعلمان در جهت رضای خدا باشد زیرا خداوند متعال به بهترین نحو به کسانی که با او معامله کرده اند پاداش خواهد داد.
حجت الاسلام فرهنگ، امام جمعه محترم باغبهادران در ادامه جلسه با اشاره به روایت فَقَالَ رسول الله(ص): إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاقِ هدف پیامبر را کامل نمودن مکارم اخلاق دانست که جهت تحقق این امر در جامعه نیازمن حضور مبلغین متصف به صفات اخلاقی و الهی است. 
ایشان افزود پیامبر اسلام (ص) برسه مسئله امتش بیمناک بود: ثَلاثةٌ أخافُهُنَّ على اُمّتی : الضَّلالةُ بَعْدَ المَعْرِفةِ، ومُضِلّاتُ الفِتَنِ ، وشَهْوَةُ البَطْنِ والفَرْجِ گمراهى بعد از شناخت، فتنه هاى گمراه كننده، و شكمبارگى و شهوترانى. 
حجت الاسلام فرهنگ با تاکید بر فرمایش پیامبر اسلام(ص)، بیان داشت: حضور یک روحانی در مسجد می تواند منشاء خیر و برکت و رشد تعالی نمازگزاران باشد.  به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان، جلسه شورای هیئات مذهبی شهرستان لنجان با موضوع برگزاری جشن های اعیاد شعبانیه برگزار شد.
حجت الاسلام سبکتکین رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان لنجان با تبریک اعیاد شعبانیه، بر لزوم برگزاری این اعیاد و مراسمات به صورت مردمی و توسط هیئات مذهبی تاکید نمود و از همه اعضاء شورا خواست تا نسبت به اطلاع رسانی به هیئات مذهبی شهرستان جهت برگزاری و شرکت در اعیاد شعبانیه اقدام نمایند.
حجت الاسلام سبکتکین با قرائت مصوبات ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی شهرستان گفت: جلسات شورای هیئات مذهبی باید در شهرهای مختلف شهرستان برگزار گردد.
در این جلسه مقرر گردید دبیر شورای هیئات مذهبی جلسات هم اندیشی با دفاتر ائمه جمعه محترم شهرهای مختلف شهرستان را در دستور کار شورای هیئات مذهبی قرار دهد.


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان، جلسه هماهنگی برگزاری اعیاد شعبانیه شهرستان لنجان با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنجان در اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان در این جلسه اعیاد شعبانیه به ویژه میلاد باسعادت امام حسین (ع) روز پاسدار  و میلاد حضرت ابوالفضل العباس(ع) روز جانباز را به پاسداران حریم ولایت و امنیت کشور تبریک عرض نمودند. ایشان در ادامه حضور حداکثری اقشار، اصناف و ادارات و نهادها در جهت برگزاری هرچه باشکوه تر اعیاد شعبانیه را خواستار شدند .

جناب سرهنگ صفر پور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنجان ضمن تبریک اعیاد پیش رو اعلام داشت: حوزه های مقاومت شهرهای نه گانه شهرستان لنجان آمادگی لازم جهت همکاری با هیئات مذهبی و نهادهای فرهنگی و مردمی در راستای برپایی شکوهمند اعیاد شعبانیه را دارند. ایشان افزودند: به مناسبت میلاد باسعادت امام حسین (ع) روز پاسدار  و میلاد حضرت ابوالفضل العباس(ع) روز جانباز و میلاد امام سجاد (ع)، سپاه ناحیه مقاومت لنجان در برگزاری مراسم متمرکز در میدان انقلاب زرین شهر با ستاد برگزاری مراسم های مذهبی شهرستان لنجان همکاری خواهد داشت .
به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان پنجاه و یکمین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی با موضوع اعیاد شعبانیه در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان برگزار شد.

حجت الاسلام صائبی بیستم فروردین روز ملی فناوری هسته ای و روز هنر انقلاب اسلامی و شهادت سید اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی را تبریک و تسلیت عرض نمودند. 

ایشان با تاکید به درپیش بودن ماه شعبان و اعیاد این ماه عزیز ،خواستار استفاده از ظرفیت تمام اقشار و سازمان ها و نهادها در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر اعیاد این ماه شدند.

 حجت الاسلام صائبی گسترش فرهنگ انتظار و جامعه منتظر مد نظر مقام عظمای ولایت را در برگزاری این مراسمات خواستار شدند و افزودند علاوه بر افزایش کمیت این جشن ها باید از لحاظ افزایش کیفیت و محتوا بخشی به این مراسم ها نیز تلاش نمود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان افزود : هر چقدر بتوانیم جشن های شعبانیه را با معرفت افزایی همرا کنیم به امام عصرمان نزدیک تر می شویم . نباید اجازه ورود آسیب ها به این مراسم ها داده شود و باید از ظرفیت اصناف و بازاریان ، مردم  ، اقشار مختلف علمی و دانشگاهی ،روحانیت و به خصوص جوانان بهره گرفت . تبیین صحیح مفهوم انتظار ،ویژگی جامعه منتظر و حکومت جهانی مهدوی (عج) در کنار مراقبت ،اجرای مناسب و به دور از هرگونه انحراف و باور نادرست از مهمترین وظایف و رسالت مردم و مسئولان نهادهای فرهنگی در جامعه است .

مقرر شد جشن های شعبانیه در شهرهای نه گانه با محوریت دفاتر ائمه محترم جمعه و دبیری حوزه های مقاومت بسیج و همکاری سایر نهادهای فرهنگی شهرستان برگزار شود .


 

 


به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، صبح روز دوشنبه 13 فروردین 97 مصادف با 15 رجب و آخرین روز اعتکاف بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید دانش آموزان معتکف در مسجد امام سجاد زرین شهر با یکدیگر عهد اخوت بستند .

دانش آموزان گرداگرد یکدیگر نشسته و دست در دست هم و با در دست گرفتن عکس شهدا عهد نامه را خواندند ، این عهد نامه که همراه با میثاق با شهدا در زلال اعتکاف بود مواردی داشت که این عزیزان در سه جا به یاد یکدیگر باشند اول در دعا کردن دوم در زیارت و سوم در شفاعت.
دانش آموزان از کوچک و بزرگ عهد اخوت خواندند که برادر دینی یکدیگر باشند و چند نکته را همیشه و در همه حال رعایت کنند و به یاد داشته باشند از جمله  سعی کنند همیشه با وضو باشند ، نماز اول وقت بخوانند ، احترام به پدر و مادر را در هر حالتی رعایت کنند ، انجام ندادن گناه که زمینه ساز تعجیل در ظهور آقا امام زمان (عج) باشد و پاسداشت خون شهدا .

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی لنجان ، حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی با اعلام این خبر افزود: طرح با قرآن در زلال اعتکاف با هدف تصحیح قرائت نماز، آشنایی با شیوه‌های اصلاح تجوید نماز، اجرای زنده تلاوت قرآن و اذان، اجرای تلاوت ترتیل عمومی یک صفحه از قرآن و برگزاری مطلوب مراسم ختم قرآن در سطح مساجد برگزار کننده اعتکاف برگزار شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: این طرح قرآنی در 19 مکان مساجد برگزار کننده اعتکاف ویژه برادران و خواهران در سطح شهرستان اجرا شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان افزود: در راستای بهره‌مندی هرچه بیشتر از این فرصت معنوی، مسابقه فرهنگی قرآنی ویژه خواهران و برادران معتکف نیز در نظر گرفته شده و نتایج آن در ماه مبارک رمضان به صورت متمرکز از سوی سازمان دارالقرآن الکریم و از طریق سایت تلاوت به نشانی telavat.ir اعلام، و جوایز برندگان اهداء می شود.

 


  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

همه پیوندها