اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان

سال « حمایت از کالای ایرانی »

همزمان با روز جهانی مساجد سلسله نشست های معرفتی در زرین شهر آغاز شد .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ،همزمان با روز جهانی مساجد سلسله نشست های معرفتی از مسجد جامع زرین شهر   آغاز به کار کرد   .

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین باقریان امام جمعه زرین شهر ضمن تاکید بر اهمیت مسجد در اسلام و تاثیر بی بدیل این مکان مقدس در جامعه سازی یادآور شد : مسجد کانون تحولات بنیادی در جامعه اسلامی است و تقویت این مرکز به آباد سازی و تربیت نسلی پاک برای سبک زندگی اسلامی ایرانی منجر خواهد شد .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : مسجد زمانی می تواند بعنوان مکانی پویا به جامعه کمک کند که عناصر فعال در آن به نحو احسن به وظایف خود عمل کنند و دستورات اسلام را یکی پس از دیگری به منصه ظهور برسانند .

امام جمعه زرین شهر وظایف تشکلهای موجود در مسجد را بسیار خطیر عنوان و تصریح کرد : هیئت مذهبی ، پایگاه مقاومت بسیج ، کانون های فرهنگی ، هیئت امناء و در رأس فعالیت ها روحانی مسجد ظرفیت های بسیار ارزشمند و توانمندی هستند که خواهند توانست یک مسجد را تماماً شور و نشاط و بالنده کنند .

در پایان این جلسه
حجت الاسلام والمسلمین باقریان ضمن تقدیر از کلیه کسانی که در مساجد به نحو شایسته خدمت رسانی می کنند، خواستار ارائه راهکار های عملی و کارشناسی در خصوص جذب شایسته جوانان در مساجد شد .


شورای هیئات مذهبی  ، کانون مداحان  با محوریت اداره تبلیغات اسلامی لنجان تشکیل جلسه داد .به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ،شورای هیئات مذهبی  ، کانون مداحان  با محوریت اداره تبلیغات اسلامی لنجان تشکیل جلسه داد .

در این نشست که با دستور کار برنامه های عید غدیر و ماه محرم  تشکیل شد ، حجت الاسلام صائبی ضمن تبریک و تسلیت بمناسبت شهادت شهید والا مقام حججی فرهنگ ایثار و شهادت را گنجینه ای تمام ناشدنی دانست که یک ملت را از جوامع دیگر متمایز می کند و همین وجه تمایز است که ملت ایران را در جهان شاخص و موثر کرده است .

در ادامه این جلسه ریاست اداره ضمن تشریح برنامه های واصله و طراحی شده در ایام غدیر و محرم خاطر نشان کرد : عید غدیر یکی از اعیاد مهم ما شیعیان است که در این ایام بستری فراهم شده است که فضائل مولا امیر المومنین علی (ع) و تبیین واقعه غدیر به نحو شایسته شکل پذیرد .

در قسمت دیگری از این جلسه اعضا به ارائه دیدگاه های خود در خصوص برنامه های عید غدیر و همایش تجلیل از پیشکسوتان و هیئات مذهبی و مداحان پرداختند .شامگاه چهارشنبه مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم؛ محسن حججی در مسجد جامع زرین‌شهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان، مراسم تودیع حجت الاسلام احمدی و معارفه حجت الاسلام حیدری در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) شهر سده برگزار گردید.


با حضور نمازگزاران مسجد حضرت ابوالفضل(ع) شهر سده و حجت الاسلام داود صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان مراسم تودیع و معارفه روحانی مستقر این مسجد برگزار شد.

حجت الاسلام صائبی ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت مدافع حرم، شهید محسن حججی، اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مرهون رهبری معمار کبیر انقلاب، رهنمود های مقام معظم رهبری و خون شهدا از ابتدای انقلاب تا امروز دانست.

در ادامه حجت الاسلام صائبی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شش ساله حجت الاسلام احمدی و خانواده ایشان در مسجد حضرت ابوالفضل (ع)برای حجت الاسلام حیدری آرزوی توفیق خدمتگزاری در مباحث فرهنگی و تبلیغی نمودند .
در پایان هیئت امناء ، کانون فرهنگی امام هادی(ع) به رسم یادبود هدایایی به حجت الاسلام احمدی و سرکار خانم جلالی تقدیم نمودند. دل از هوا و هوس ها بریده اند اینان                         شراب لم یزلی را چشیده اند اینان

تمام هستی شان را به کف گرفتند و                      متاع جنتشان را خریده اند اینان

به نام عشق ، بنام مدافعان حرم                                   سرم فدای امام مدافعان حرم

اگر که قسمت من نیست تاحرم بروم                             بخوان مرا تو غلام مدافعان حرم


با حضور جمعی از معارف جویان مهدویت ، دوره آموزش تکمیلی مهدویت در لنجان کلید خورد.به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی لنجان ، به همت کانون فرهنگی تبلیغی مهدویت و خانواده ، تبلیغات اسلامی لنجان و بهره گیری از اساتید تخصصی مهدویت و با حضور جمعی از معارف جویان مهدویت ، دوره آموزش تکمیلی مهدویت در شهرستان لنجان کلید خورد.

در این دوره تخصصی که در سالن جلسات مدرسه علمیه امام خمینی (ره) زرین شهر و با هدف ارتقاء سطح دانش و نشر معارف مهدویت و وظایف منتظران در عصر غیبت در حال برگزاری است  ، معارف جویان با سرفصل های همچون : ادعیه و زیارت مهدوی ، منجی در یهود ،  منجی در مسیحیت و زرتشت ، تاریخ عصر غیبت ، سازمان وکالت ، ولایت فقیه ، جلوه های محبت امام زمان (عج) ، مهدی ستیزان /گونه شناسی دشمنان مهدویت ، مهدی ستیزان /شیوه های مقابله با مهدویت و فرقه های انحرافی آشنا خواهند شد و در خصوص رفع شبهات در سطح جامعه بصورت جهادی بصیرت افزائی خواهند کرد .

گفتنی است معارف جویان شرکت کننده در این دوره آموزشی با طی کردن دوره مقدماتی و کسب نمره لازم به این مرحله دست یافته اند و در پایان موفق به اخذ گواهینامه آموزشی خواهند شد .


هیئت امنای مسجد حضرت ابوالفضل (ع) زرین شهر با شورای تبلیغ شهرستان تشکیل جلسه داد .

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ،هیئت امنای مسجد حضرت ابوالفضل (ع) زرین شهر با شورای تبلیغ شهرستان در اداره تبلیغات اسلامی لنجان تشکیل جلسه داد .

در این نشست که به منظور بررسی برنامه های فرهنگی و مذهبی و تعامل هرچه بیشتر با روحانی این مسجد برگزار شد ، طرفین ضمن تاکید بر محوریت برنامه های فرهنگی و هماهنگی با روحانی مسجد به استماع حرفها و طرح های حجت الاسلام مهدویان روحانی این مسجد نشستند .

در ادامه این نشست حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان به نمایندگی از شورای تبلیغ شهرستان ضمن تاکید بر هم افزائی هرچه بیشتر تشکلهای فعال در مسجد با مبلغ اعزامی خاطر نشان کرد : اهالی مسجد انتظار برنامه و کار فرهنگی جامع و اثر گذار را دارند و این مهم امکان پذیر نخواهد شد مگر با همدلی و وفاق بین تشکلهای دینی مسجد .

در پایان این جلسه هیئت امناء انتظارات خود را از روحانی مسجد مطرح و بر برنامه ریزی و حمایت تشکل های فعال
 تاکید کردند .به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ؛ با حضور امام جمعه زاینده رود و رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع نمازگزاران مسجد صاحب الزمان (عج) محله باباشیخعلی شهر زاینده رود از زحمات حجت الاسلام حیدری تقدیر به عمل آمد و حجت الاسلام احمدی به عنوان روحانی مستقر معرفی شد.
حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان با اشاره به وضعیت کنونی در مباحث فرهنگی و لزوم برنامه ریزی و حمایت از طرف مردم نقش روحانی را به عنوان مدیر فرهنگی مهم دانست و مطالبی پیرامون دغدغه های فرهنگی و دعوت و هدایت نسل جوان در این عرصه متذکر شد .
در پایان با اهدا لوح سپاس و هدیه از زحمات حجت الاسلام حیدری تقدیر و حجت الاسلام احمدی معرفی و از دست امام جمعه حکم مسئولیت خود را دریافت نمودند.

برگزاری دوره آموزش تکمیلی مهدویت


  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

همه پیوندها