اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان

سال « حمایت از کالای ایرانی »

تجمع و حرکت دستجات عزاداری سالروز شهادت امام صادق (ع) با حضور اقشار مردم ولایت مدار زرین شهر  راهپیمائی عفاف و حجاب در زرین شهر برگزار شد .


به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، 
با حضور اقشار مردم ولایت مدار زرین شهر  راهپیمائی عفاف و حجاب در زرین شهر برگزار شد .


رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان با اشاره به اینکه معنای ‌آتش به اختیار تشخیص وظیفه و عمل به آن است، گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری «آتش به اختیار» را باید در گفتمان امربه‌معروف و نهی از منکر در نظر داشت و می توان گفت آتش به اختیار با خشاب بصیرت انقلابی محقق خواهدشد .به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، حجت الاسلام داود صائبی در نشست با مسئولان شهرستان لنجان اظهار کرد: بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است، روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را درمسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.

وی افزود:  در سال ۱۳۱۳ رضاخان عازم ترکیه شد و با مشاهدی تغییراتی که رژیم لائیک ترکیه به رهبری مصطفی‌کمال‌آتاتورک در جهت غربی کردن جامعه‌ی مسلمان ترکیه اجرا کرده بود، تحت تأثیر قرار گرفت و شدیدتر از گذشته، در راستای اسلام‌زدائی و به‌ویژه حجاب‌زدائی گام برداشت تا اینکه در بهمن ۱۳۱۳، در افتتاح دانشگاه تهران، به دختران دستور دادند که بدون حجاب به تحصیل مشغول شوند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان تصریح کرد: اقدامات رضاخان در این جهت، واکنش و مخالفت‌های مردم را به رهبری روحانیت به همراه داشت و این مسئله باعث شد قیام مسجد گوهرشاد و کشتار مردم مظلوم رقم بخورد و تنها حدود شش ماه پس از فاجعه‌ی مسجد گوهرشاد، رضاخان با بی‌اعتنائی به علما و مردم، در روز ۱۷م دی ۱۳۱۴ در جشن فارغ التحصیلی دانشسرای مقدماتی دختران در تهران، مقررات کشف حجاب زنان را به طور آشکار و رسمی اعلام کرد.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که قیام مردم مشهد و واقعه‌ی مسجد گوهرشاد در مقابله با کشف حجاب، مصداق بارز مبارزه با منکری است که هنوز متأسفانه آثار شومش در کشور ریشه ‌کن نشده است و این در حالی است که در قرآن مجید بیش از ده آیه در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرم وجود دارد.

صائبی عنوان کرد:  خداوند متعال در آیه ۵۹ سوره احزاب می فرماید یا ایهاالنبی قل لازواجک و بناتک و نساءالمومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ذلک ادنی ان یعرفن فلا یوذین وکان الله غفورا رحیما، ای پیامبر، به زنان و دخترانت و نیز به زنان مومنین بگو خود را بپوشانند تا شناخته نشوند و مورد اذیت قرار نگیرند. و خداوند بخشنده مهربان است.

وی از حجاب به منزله قدرتی که دشمن همواره از آن هراسان است یاد کرد و گفت: دشمنان یک لحظه نیز برای رسیدن به اهداف شوم خود متوقف نمیشوند لذا اگر اجرای برنامههای فرهنگی در کشور را مکفی قلمداد کنیم مطمئنا وضعیت از آنچه موجود است بدتر خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان بیان کرد:باید توجه داشت که با پیروزی انقلاب اسلامی و افزایش نگرانی های نظام سلطه جهانی از کاهش اقتدار خود در منطقه و جهان، ‌ انواع تهاجم های سخت، ‌نیمه سخت و نرم علیه انقلاب اسلامی آغاز شد و تهاجم فرهنگی و مبارزه با حجاب اسلامی مهمترین تهاجم نرم محسوب می شود که در سال های پس از انقلاب و به خصوص پس از جنگ تحمیلی سرمایه گذاری گسترده برای آن انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه حجاب ماحصل حیا و عفاف درونی است خاطر نشان کرد: از طریق یک برنامه، برای یک گروه و در یک زمان نمیتوان انتظار داشت تا تمام دشمنیهای دشمن را نقش بر آب کنیم لذا باید با گروههای مختلف و با تنوع در اثربخشی و اثرگذاری برنامهها باید به طور مستمر در راستای پاسخگویی به شبهات، چرایی و چگونگی «عفاف و حجاب» این تکلیف مهم دینی، تلاشی جدی و دلسوزانه صورت پذیرد.

صائبی در ادامه به احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید و اذعان کرد : براساس فرمایشات مقام معظم رهبری «آتش به اختیار» را باید در گفتمان امربه‌معروف و نهی از منکر و ترویج عفاف و حجاب در نظر داشت و این یعنی هر فرد مسلمان شیعه و انقلابی هرکجا تخلفی دید بی‌تفاوت از آن عبور نکرده و باید تذکر دهد.

وی متذکر شد: ما معتقدیم متولیان ترویج حجاب و عفاف در شهرستان لنجان باید به ارائه فعالیت‌های فرهنگی پرداخته و این فرهنگ را در جامعه ترویج دهند تا شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و خانواده در جامعه باشیم و در این میان نوع تبلیغات و برخورد در حوزه عفاف و حجاب نباید به گونه ای باشد که مردم به افراد با حجاب بدبین و از ارزش های دینی گریزان شوند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان تاکید کرد:  حفظ حجاب و عفاف در میان زنان و دختران جامعه ما باید به یک فرهنگ دینی غنی تبدیل شود و بانوان ما به این دیدگاه برسند که با حفظ حجابشان در جامعه به مبلغان دین اسلام و به افرادی که با لباس خود دین خداوند را تبلیغ می کنند تبدیل شده اند.
وی تصریح کرد: حجاب یکی از شعائر اصلی دین مبین اسلام که باید در جامعه به صورت درست و صحیح رعایت شود و علاوه بر زنان، مردان جامعه اسلامی نیز باید عفاف را پیشه خود سازند تا مسله حجاب و عفاف در جامعه به یک فرهنگ و ارزش دینی تبدیل شود.

صائبی در پایان با اشاره به اینکه آتش به اختیار با خشاب بصیرت انقلابی محقق خواهد شد، گفت: «آتش به اختیار» به معنای عمل انقلابی در بستر اندیشه ها و منویات مقام معظم رهبری است از این رو باید برای مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمنان برنامه های بامحتوا و به روز ارائه دهیم تا به منویات مقام معظم رهبری جامع عمل پوشانده و به اهداف عالی خود دست پیدا کنیم.


رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان گفت: همایش اربعین ظرفیتی مناسب برای نمایش وحدت مسلمانان است.


به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، حجت الاسلام داود صائبی در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی همایش پیاده‌روی اربعین حسینی اظهار کرد: باید توجه داشت که انگیزه‌ی اصلی قیام عظیم امام حسین(ع) بیعت‌نکردن با یزید بود تا در هر زمان پیروان راستین اسلام ناب محمدی، حکومت طاغوت را نپذیرند و تسلیم چنین حکومتی نشوند و بر ضد آن قیام کنند.

وی افزود: هدف امام حسین(ع) از حرکت به‌سوی عراق تشکیل حکومت اسلامی و تحقق بخشیدن به آرمان‌های اسلام در پرتو حکومت اسلامی بود، همانگونه که جد بزرگوارش رسول خدا(ص) از مکه به‌سوی مدینه به جهت تشکیل حکومت هجرت کرد و در پرتو آن، اسلام و برنامه‌های آن‌را به‌طور گسترده و عمیق در سطح جهان عرضه کردند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان امر به معروف و نهی از منکر را سومین عامل اصلی و مهم‌ انگیزه‌ی قیام امام حسین(ع) دانست و تصریح کرد: امام حسین(ع) درخطبه‌های خود دو فریضه‌ی امر به معروف و نهی از منکر را بسیار مهم و حائز اهمیت می دانستند چراکه پس از رحلت پیامبر (ص)، به این تکلیف مهم آن چنان که شایسته بود عمل نشد و در نتیجه دین به ضعف گرایید و فاسقان و فاجران بر اوضاع مسلط شدند.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی امام حسین (ع) برای برپایی این عنصر اساسی دست به قیام زدند و در نهضت امام حسین(ع) یکجا سخن از بیعت خواستن از امام حسین (ع) و امتناع امام از بیعت کردن است، و در جای دیگر، دعوت مردم کوفه و پذیرفتن امام؛ از طرف دیگر امام به طور کلی و بدون توجه به مسئله بیعت و دعوت مردم کوفه، از اوضاع زمان و وضع حکومت وقت انتقاد می کند و شیوع فساد را متذکر می شود، تغییر ماهیت اسلام را یادآوری می کند، حلال شدن حرامها و حرام شدن حلالها را بیان می کند و آن وقت می فرماید وظیفه یک مسلمان این است که در مقابل چنین حوادثی ساکت نباشد.

صائبی اضافه کرد: امام حسین(ع) به منظور حفظ و احیای اسلام، با جهاد و شهادتی غم انگیز، صفحه ای درخشان و فراموش ناشدنی در تاریخ اسلام از خود به یادگار گذاشت و فرمودند قـیام مـن بر مبنای تمایلات نفسانی نیست و من به منظور طغیان، فساد، تباهی و ستم خـروج نمـی کنم، بلکه انگـیزه ام اصلاح امـت جدم رسول خدا(ص) است، یکی از مهم ترین اهداف قیام امام حسین(ع) را احیای امر به معروف و نهی از منکر دانست.

وی عنوان کرد: امام حسین(ع) قیام کرد تا به انسانهای زیر بار ظلم و ستم بیاموزد که چگونه می تـوانند به حقـوق خـود دست پیدا کنند و حریت و آزادی از دست رفته خویش را دوباره به دست آورند از این رو جهاد و شهادت امام حسین(ع) پند و اندرز بزرگی برای نسل های آینده است تا مسلمانان از این سرمایه معنوی، نیرو و انرژی گرفته و راه امام حسین (ع) را ادامه دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان با بیان اینکه حضور حضرت زینب(س) در واقعه عاشورا جایگاه زن در جامعه را تعریف کرده است، بیان کرد:  عقیله بنی هاشم با وجود غم سنگینی که از داغ برادر داشت، به حمایت و دلداری امام زمان خویش پرداخت و قهرمانانه برای تبیین اهداف امام حسین(ع) تلاش کرد، بر این اساس حضرت زینب(س) باید الگوی زنان در جامعه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه امام سجاد(ع) فرمودند اگر حضرت زینب(س) نبود، من با دیدن نعش پاره پاره پدرم در میدان جان می دادم خاطرنشان کرد: زمانی که فرزندان ابا عبدالله الحسین(ع) می پرسیدند ما را به چه کسی می سپاری؟ امام حسین(ع) پاسخ میداد شما را به عمه تان زینب(س) سپره ام، لذا جایگاه حضرت زینب(س) در قیام عاشورا بسیار بالا است، چراکه سرپرستی و راهبری کاروان پس از واقعه عاشورا بر عهده حضرت زینب(س) بوده است.

صائبی متذکر شد: از این رو باید توجه داشت که زیارت عاشورا به معنای تجدید عهد با امام حسین(ع) است و امام حسن عسکری(ع) برای شیعه اهل بیت(ع) پنج صفت را معرفی کرده که یکی از آنها خواندن زیارت اربعین است، بنابراین برگزاری مراسم عزاداری و قرائت زیارت اربعین و برگزاری همایش اربعین یک امر ضروری برای شیعیان به شمار می آید.

وی با اشاره به اینکه همایش اربعین ظرفیتی مناسب برای نمایش وحدت مسلمانان است، تصریح کرد: از آنجایی که شناساندن و معرفی امام حسین(ع) و اهداف عالی ایشان به تمام جهانیان از وظایف مهم جامعه اسلامی است لذا باید از تمام ظرفیت‌های ممکن، نهایت استفاده را برد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان یاداور شد: یکی از ارزشمندترین فرصت ها روز اربعین به ‌ویژه اجتماع بزرگ انسانی این روز است که توجه تمام رسانه‌ها و اقشار مختلف جهان را به خود جلب کرده است و باید با دقت و برنامه‌ریزی بسیار دقیقی صورت گیرد چراکه اربعین این ظرفیت را دارد که یک عامل وحدت‌آفرین باشد که نه تنها مسلمانان بلکه پیروان سایر ادیان را هم جذب ‌کند.به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان حجت الاسلام داود صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی از اعلام اسامی برندگان با قرآن در زلال اعتکاف در سال ۱۳۹۶ خبر داد و افزود : این طرح در بیش از ۱۲ مسجد شهرستان برگزار شد و معتکفین با مراجعه به مربیان قرآنی نسبت به تصحیح قرائت نماز و روخوانی و روانخوانی اقدام و آشنا شدند . برگزیدگان می توانند با مراجعه به اداره تبلیغات اسلامی هدایای فرهنگی خود را دریافت نمایند. 

به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، اردوی خانوادگی روحانیون مستقر و مبلغین ماه مبارک رمضان 1396 در اردوگاه شهید مطهری زرین شهر در 6 تیرماه برگزار شد . حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی از برگزاری برنامه های شاد و متنوع ویژه مبلغین و خانواده ها خبر داد و افزود : در این اردو خانواده روحانیون مستقر و مبلغین بومی اعزامی از دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و قم دعوت شدند و نسبت به فضاهای تبلیغی و استفاده از ظرفیت ها و بررسی راهکارهای آسیب های اجتماعی مطالبی بیان و مبلغین نظرات خود را اعلام نمودند . 

به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، به همت موسسه قرآنی الغدیر ورنامخواست مراسم اختتامیه طرح بینات 20 (تفسیر سوره حجر) با حضور حجت الاسلام داود صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد .

حجت الاسلام صائبی نسبت به جایگاه قرآن و تفسیر مطالبی بیان و افزود : ما باید مراجعه به قرآن را در زندگی و در بین فرزندانمان تقویت کنیم تا نتیجه آن نور در جامعه ما ساری و جاری شود . 
در پایان هدایایی به رسم یادبود به شرکت کنندگان و برگزیدگان تقدیم شد و رئیس اداره تبلیغات اسلامی از زحمات حجت الاسلام کاظمی استاد این دوره تقدیر و از طرف موسسه لوح سپاس اهدا شد . به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، حجت الاسلام فرهنگ امام جمعه باغبهادران ،حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی و آقای محمدی بخشدار از برنامه های روحانیون روستاهای بخش باغبهادران بازدید نمودند . حجت الاسلام صائبی طی این بازدید از زحمات امام جمعه باغبهادران و حمایت های ایشان از برنامه های فرهنگی تشکر و برای  مبلغین عرصه تبلیغ آرزوی صحت و سلامتی و موفقیت در تمامی عرصه های زندگی را از درگاه حق تعالی خواستار شد . رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان در پایان افزود : به حمدالله تمامی روستاهای باغبهادران از ظرفیت مبلغین در ماه مبارک رمضان بهره بردند که می طلبد مسئولین جهت تقویت برنامه های فرهنگی تبلیغی حمایت نمایند تا مبلغین بتوانند از ظرفیت ها به بهترین وجه ممکن استفاده نمایند . 

شما هم دعوت شده اید ...  • کل صفحات:2  
  • 1
  • 2
  •   

همه پیوندها