اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان

سال « حمایت از کالای ایرانی »


رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان در شب ۲۱ ماه مبارک رمضان در گلستان شهداء زرین شهر سخنرانی نمود.به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان، حجت‌الاسلام داود صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان در جمع عزاداران امیرالمومنین (ع) در شب قدر در گلستان شهداء زرین شهر پیرامون روش های تربیتی مباحثی مطرح و گفت: در مسائل تربیتی روش هایی موجب می‌شود انسان به آن هدف عالی تربیت نرسد. هدف از تربیت اصلاح و وظیفه شناسی است. الان هم مردم زیاد می پرسند که چه کنیم بچه هایمان مومن بار بیایند متدین بار بیایند و اهل نماز شوند و فاسد نشوند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان در ادامه افزود: نسبت به بیست ـ سی سال پیش عوامل انحراف خیلی بیشتر و گسترده تر شده است ضمن خدماتی که این ارتباطات از طریق سایت ها، اینترنت، گوشی تلفن همراه و.. . داشته زمینه های انحراف هم فراهم می‌شود که سابق این همه ارتباطات نبود.

حجت‌الاسلام صائبی ضمن اشاره به آیات ۷ تا ۱۲ سوره غاشیه نکاتی پیرامون روش و سیره پیامبر اکرم (ص) بیان و افزود: اکراه و اجبار و تحکم در قبول دین جواب نمی دهد و این روش روش نادرستی است و ما باید از رفتار رسول خدا با مسیحی های نجران و یهودی های مدینه درس بگیریم.

حجت‌الاسلام صائبی در پایان افزود: پدر و مادر خوبی ها و بدی ها را برای فرزندان تبیین نمایند که در این راستا اگر ارتباط با فرزندانمان نداشته باشیم دشمن برنامه ریزی کرده است. ظرفیت بچه ها در نظر گرفته شود و در مسائل تربیتی از بچه ها و نوجوانان مراقبت کنیم که این نکته ی بسیار مهمی است مراقبت نمودن نه دخالت کردن. سعی کنیم زمینه های تخلف را از بین ببریم تا فرزندانمان دچار آسیب و مشکلات نشوند.رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان گفت: با بررسی ابعاد مظلومیت حضرت علی(ع) و ریشه‌یابی آن به این نتیجه می‌رسیم که مظلومیت علی(ع) یک حادثه در تاریخ نبود بلکه یک جریان بود.به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، حجت الاسلام داود صائبی در گفتگو با خبرنگار ایمنا در مراسم شب بیست و یکم ماه رمضان در گلزار  شهدای زرین شهر اظهار کرد: وجود شب های قدر در این ماه مبارک نعمت و موهبتی الهی بر امت پیامبر اسلام(ص) است و باید توجه داشت که این شب برتر از هزار ماه بوده و در این شب فرشتگان به فرمان خداوند متعال فرود می آیند و تمام مقدرات بندگان را در طول سال تعیین می کنند.

وی شب‌های قدر را فرصت خلوت انسان با معبود دانست و افزود: تقرب به ساحت حضرت حق به بندگی و در عین حال، سازندگی می‌رسد و از این جهت ما در ماه رمضان تمرین می‌کنیم تا بر اراده و شهوات خود مسلط باشیم و چون بر شهوات و اراده خود مسلط شدیم، می‌توانیم سعادت یا شقاوت خود را رقم بزنیم از این رو در باید گفت ماه رمضان ماهِ تعیین سرنوشت است زیرا از آغاز این ماه تمرین می‌کنیم و نتیجه این تمرین تسلط بر شهوات است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان تصریح کرد: رمضان یک ماه استثنایی است که ابعاد آن و فهم آبعاد آن در درک بشر نبوده و ما تنها می توانیم شعاع هایی ازماه رمضان را فهم و کشف کنیم چرا که ماه رمضان ماه بندگی و پاکسازی روح و جسم از آلودگی های نفسانی وماه خودسازی قلب و نزدیکی به خدواند است و اصولا هر کاری که مهم، بزرگ و اساسی است و نسبت به آن کارکردهای ثمر بخشی انتظار می رود نیازمند آمادگی بیشتر واتصال محکمی دارد.

وی اضافه کرد: شب های قدر، شب های مهم و سرنوشت سازی است که در آن مردم با دعا، احیا، توبه و بازگشت، عمل به دستورات قرآن مجید و پیامبر اکرم(ص) را مورد توجه قرار می دهند از این رو این شب ها فرصت بازبینی اعمال و رفتار آدمی است تا ضمن بررسی اعمال خود ببینیم از آنچه شایسته انسان است، تخطی نکرده باشیم.

صائبی پیدا کردن راه کمال را از برکات معنوی شب قدر دانست و ادامه داد: شب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت آن نمی‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال مشخص می‌شود از این رو شب قدر به عنوان شب رقم خوردن مقدرات یکساله انسان از اهمیت بالایی برخوردار است که درک آن سبب استفاده از برکات این شب می شود.

وی اضافه کرد: در شب قدر ملائکه و روح که اعظم ملائکه است به اذن پروردگار به زمین نازل می‌شوند و به خدمت امام زمان علیه‌السلام مشرف می‌شوند و آنچه برای هر کس مقدر شده است بر امام علیه السلام عرض می‌کنند.رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان بیان کرد: توجه به اهمیت شب قدر موضوعی بسیار مهم است که درک نزول قرآن و رقم خوردن مقدرات انسان در شب قدر و استفاده از برکات این شب که برابر با هزار ماه عبادت است، می تواند انسان را به قله های کمال و تعالی برساند.

وی عنوان کرد: بهترین کار در ماه مبارک رمضان و به ویژه شب های قدر توبه است و توبه واقعی و نصوح سبب می شود تا انسان زمینه دریافت برکات را در خود ایجاد کند.

صائبی خاطرنشان کرد: دعا و مناجات و راز و نیاز با خدا از دیگر اعمال این شب ها است و در شب قدر که شب بازگشت از بیراهه به صراط مستقیم الهی است فرصتی فراهم می شود تا انسان خدا را صدا زده و با بهره گیری از دعا و مناجات، با خدا ارتباط برقرار کند.

وی اذعان کرد: استغفار در شب قدر مورد تأکید قرار گرفته است و اگر انسان از گناهانی که انجام داده واقعاً نادم و پشیمان شود، می تواند ظرفیت حرکت در مسیر الهی را در خود به وجود آورد از سوی دیگر تلاوت قرآن در این شب ها که زمان نزول قرآن است باید در رأس برنامه ها قرار گیرد و تلاوت این کتاب آسمانی که بهترین عهدنامه با پروردگار است اگر با تدبر و تأمل همراه باشد می تواند زمینه درک مفاهیم و معارف قرآن و عمل به این کتاب آسمانی را فراهم کند.رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان خاطرنشان کرد: اگر آنگونه که ماه رمضان و آثار آن در دین اسلام آورده شده است برای بشر تببین و ارائه شود در انسان ایجاد شوق و فرح بخشی کرده و بشر در مواجه با سختی و تغییرها با توکل به خدا و درک این ماه احساس پناه و امنیت و رضایت مندی می کند.

وی در ادامه با اشاره به خصوصیات حضرت علی(ع) گفت: سه عنصر اقتدار، مظلومیت و پیروزی در شخصیت، زندگی و شهادت حضرت علی(ع) جمع شده است و باید گفت اقتدار امیرالمومنین(ع) ازقدرت او در اراده پولادینش، عزم راسخش، اداره مشکل ترین عرصه های نظامی، هدایت ذهن ها و فکرها به سوی عالی ترین مفاهیم اسلامی و انسانی، تربیت انسان های بزرگ از قبیل مالک اشتر و عمار وابن عباس و محمدبن ابی بکر و دیگران و ایجاد یک جریان در تاریخ بشری مشهود است.

صائبی اظهار کرد: اقتدارمنطق، اقتدارفکر و سیاست،اقتدار حکومت و اقتدار بازوی شجاع بود، هیچ ضعفی از هیچ طرف، درشخصیت امیرالمومنین(ع)نیست، در عین حال یکی از مظلوم ترین چهره های تاریخ است و مظلومیت در همه بخش های زندگی اش وجود داشت.وی افزود: حضرت علی(ع) در دوران نوجوانی مظلوم واقع شد، در دوران جوانی بعد از پیامبر(ص)، در دوران کهولت، خلافت و شهادت باز هم حضرت مظلوم بود و بعد از شهادت نیز  تا سال های متمادی برسر منبرها از ایشان بدگویی کردند و به او نسبت های دروغ روا می دادند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان تصریح کرد: عنصر سوم پیروزی حضرت علی(ع) است، حضرت در زمان حیات خود بر تمام تجربه های دشواری که بر او تحمیل شده بود، پیروز شد؛ جبهه های شکننده دشمن، نتوانست حضرت را به زانو درآورد ذا باید گفت حضرت علی(ع) کشته افکار است نه افراد.

وی با اشاره به اینکه مظلومیت حضرت علی(ع) بزرگترین بصیرت سیاسی است، ادامه داد: با نگاهی به دنیای اسلام در همه دنیا، می بینیم برخی افراد حتی اسلام را قبول ندارند، اما علی ابن ابی طالب را به عنوان یک چهره ی درخشان تاریخ قبول دارند، این همان روشن شدن آن جوهر تابناکی است که خدای متعال در مقابل آن مظلومیت به حضرت علی(ع) داد و  با بررسی ابعاد مظلومیت حضرت علی(ع) و ریشه‌یابی آن به این نتیجه می‌رسیم که مظلومیت علی(ع) یک حادثه  در تاریخ نبود بلکه یک جریان بود.صائبی  اضافه کرد: وجود امیرالمونین(ع) از همه جهات متعدد و در شرایط گوناگون برای همه نسل های بشر، یک درس جاودانه و فراموش نشدنی است، حضرت در عمل فردی و شخصی، محراب عبادت، مناجات، زهد و یاد خدا، مبارزه با نفس و شیطان بی نظیر است.

وی در ادامه عنوان کرد: بعد از جنگ نهروان و سرکوب خوارج فراریان خوارج، مکه را مرکز عملیات خود قرار داده بودند و سه تن از آنان به اسامی عبدالرحمن بن ملجم و برک بن عبدالله و عمرو بن بکر در یکی از شب‌ها گرد هم آمده و از گذشته مسلمین صحبت می‌کردند، در ضمن گفتگو به این نتیجه رسیدند که باعث این همه خونریزی و برادر کشی، معاویه و عمرو عاص و علی علیه السلام می‌باشند و اگر این سه نفر از میان برداشته شوند مسلمین به کلی آسوده شده و تکلیف خود را معین میی کنند، این سه نفر با هم پیمان بستند و آن را به سوگند مؤکد کردند که هر یک از آنها داوطلب کشتن یکی از این سه نفر باشد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان بیان کرد: عبدالرحمن بن ملجم متعهد قتل علی علیه السلام شد، عمرو بن بکر عهده‏ دار کشتن عمرو عاص شد، برک بن عبدالله نیز قتل معاویه را به گردن گرفت و هر یک شمشیر خود را با سم مهلک، زهر آلود نمودند تا ضربتشان مؤثر واقع گردد .وی خاطرنشان کرد: نقشه این قرار داد به طور محرمانه و سری در مکه کشیده شد و برای این که هر سه نفر در یک موقع مقصود خود را انجام دهند شب نوزدهم ماه رمضان را که شب قدر بوده و مردم در مساجد تا صبح بیدار می‌مانند برای این منظور انتخاب کردند و هر یک از آنها برای انجام ماموریت خود به سوی مقصد روانه گردید، عمرو بن بکر برای کشتن عمرو عاص به مصر رفت و برک بن عبدالله جهت قتل معاویه رهسپار شام شد ابن ملجم نیز راه کوفه را پیش گرفت.

صائبی اذعان کرد: برک بن عبد الله در شام به مسجد رفت و در لیله نوزدهم در صف اول نماز ایستاد و چون معاویه سر بر سجده نهاد برک شمشیر خود را فرود آورد ولی در اثر دستپاچگی شمشیر او به جای فرق معاویه بر ران وی اصابت کرد و معاویه تنها زخم برداشت.

وی یاداور شد: عمرو بن بکر نیز در همان شب در مصر به مسجد رفت و در صف اول به نماز ایستاد اتفاقا در آن شب عمرو عاص را تب شدیدی رخ داده بود که از التهاب و رنج آن نتوانسته بود به مسجد برود و به پیشنهاد پسرش قاضی شهر را برای ادای نماز جماعت به مسجد فرستاده بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان گفت: پس از شروع نماز در رکعت اول که قاضی سر به سجده داشت عمرو بن بکر با یک ضربت شمشیر او را از پا در آورد، همهمه و جنجال در مسجد بلند شد و نماز نیمه تمام ماند و قاتل بدبخت دست بسته به چنگ مصریان افتاد، چون خواستند او را نزد عمرو عاص برند مردم وی را به عذابهای هولناک عمرو عاص تهدیدش می‌کردند عمرو بن بکر گفت مگر عمرو عاص کشته نشد؟ شمشیری که من بر او زده‏ام اگر وی از آهن هم باشد زنده نمی ‏ماند مردم گفتند آن کس که تو او را کشتی قاضی شهر است نه عمرو عاص.وی تصریح کرد: یکی از بزرگترین حوادث تاریخ مسلمانان که در راه تغییر مسیر اسلام روی داد ،شهادت حضرت علی علیه السّلام بود چراکه با شهادت آن بزرگوار، اسلام تنها نگهبان دلسوز و یگانه حامی واقعی خود را از دست داد و مسلمانان از برکت وجود پیشوایی محبوب، زمامداری عادل، امامی عالم، رهبری رؤوف و مهربان محروم شدند، و امواج بلایا و فتنه ها از هر سو آنها را احاطه کرد.

صائبی ادامه داد: ضربت «ابن ملجم مرادی» ضربتی بود که بر پیکر اسلام، عدالت، حرّیّت و فضیلت و بر پیکر تمام اهداف عالی انسانی وارد شد.

وی اضافه کرد: در آن شب هولناک زمانی که حضرت علی علیه السلام عزم خروج از خانه را کرد در این موقع چند مرغابی که هر شب در آن خانه در آشیانه خود می‌خفتند پیش پای امام جستند و در حال بال افشانی بانگ می دادند و گویا می‌خواستند از رفتن حضرت جلوگیری کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان بیان کرد: حضرت علی علیه السلام فرمودند این مرغ‏ ها آواز می‌ خوانند و پشت سر این آوازها نوحه و ناله‏ ها بلند خواهد شد! ام‌کلثوم از سخن ایشان پریشان شد و عرض کرد پس خوبست تنها به مسجد نروید، اما حضرتعلی علیه السلام فرمود اگر بلای زمینی باشد من به تنهائی بر دفع آن قادرم و اگر قضای آسمانی باشد که باید جاری شود.وی خاطرنشان کرد: حضرت علی علیه السلام زمانی که داخل مسجد وارد شدند خفتگان را از جمله ابن ملجم مرادی را بیدار کرد و سپس به محراب رفتند و به نماز صبح ایستادند و زمانی که به سجده رفتند عبدالرحمن بن ملجم با شمشیر زهر آلود در حالی که فریاد می‌زد لله الحکم لا لک یا علی ضربتی به سر مبارک آن حضرت فرود آورد و شمشیر او بر محلی که سابقا شمشیر عمرو بن عبدود بر آن خورده بود اصابت نمود و فرق مبارکش را تا پیشانی شکافت.

صائبی متذکر شد: خون از سر مبارک علی علیه السلام جاری شد و محاسن شریفش را رنگین کرد و در آن حال فرمودند بسم الله و بالله و علی ملة رسول الله فزت و رب الکعبة، سوگند به پروردگار کعبه که رستگار شدم و سپس این آیه شریفه را تلاوت نمودند منها خلقناکم و فیها نعیدکم و منها نخرجکم تارة اخری.به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، حجت الاسلام داود صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی از تشکیل جلسه ستاد اوقات فراغت مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای زرین شهر خبر داد و افزود : ساماندهی برنامه های اوقات فراغت و استفاده از فرصت های ناب نیاز به تعامل و برنامه ریزی دقیق دارد در همین راستا با حمایت های امام جمعه محترم زرین شهر نشست هماهنگی با حضور مدیران مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا برگزار و نسبت به برنامه ها و طرح ها پیشنهادات مطرح گردید .

مراسم جزء خوانی به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) با حضور گسترده مردم روزه دار شهرستان لنجان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان، کمیته تشکل های دینی و مردمی ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام(ره) شهرستان لنجان اقدام به برگزاری مراسم جزء خوانی قرآن کریم به صورت متمرکز در سه شهر زرین شهر، ورنامخواست و زاینده رود نمود.

به همین مناسبت در گلستان شهداء زرین شهر، امام زاده سید احمد(ع) محله باباشیخعلی شهر زاینده رود و امام زاده سید ابراهیم(ع) شهر ورنامخواست مراسم جزء خوانی قرآن کریم در سوگ امام خوبیها برگزار شد.در بیست و هشتمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب مراسم سوگواری در مساجد شهرستان لنجان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان همزمان با اقصی نقاط میهن اسلامی،در بیست و هشتمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب مراسم سوگواری در مساجد شهرستان لنجان برگزار گردید.

با تقارن مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام(ره) و ماه مبارک رمضان، یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب گرامی داشته شد.
 اعزام 72 مبلغ به مساجد شهرستان لنجان در ماه مبارک رمضان و حضور 13 روحانی مستقر در شهرستان از برکات انقلاب اسلامی است که با رهبری داهیانه معمار کبیر انقلاب اسلامی،حضرت امام خمینی(ره) به پیروزی رسید. 

در سوگ امام خوبیها به روایت تصویر


رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان گفت:همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند انگیزه‌هایی برای تحریف شخصیت امام(ره) و تحریف انقلاب که بزرگ‌ترین هنر امام بزرگوار بود وجود دارد لذا باید هوشیار بودچراکه امام و انقلاب به هم گره خورده اند و یاد امام و نام ایشان از نام انقلاب هیچگاه جدا نیست.


به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، حجت الاسلام داود صائبی همزمان با سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری  اسلامی ایران امام خمینی(ره) در جمع مردم زرین شهر اظهار کرد: یکی از شاخصه ها و ابعاد وجودی امام راحل برخورداری از جامعیت خاص بوده که در جنبه های عرفانی، اخلاقی، عبادی و سیاسی خلاصه می شود.

وی افزود: امام خمینی(ره) با شخصیت انسانی و الهی برجسته، به عنوان چهره ای دوراندیش و ماندگارِ تاریخ بشری، توانست با روش و منشِ خود، رهبران و سیاستمداران چهار گوشه جهان را به شگفتی، دلدادگی و تحسین وادار چراکه نگاه ایشان نگاهی اعجاب انگیز و فراتر از نژاد، مذهب، قومیت و گرایش سیاسی و جغرافیایی بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره)  یک قیام سرتاسری و بزرگترین آموزه برای تمام جهان اسلام است، چراکه بعد از قیام امام راحل (ره) بیداری عظیمی در تمام کشور های اسلامی و مستعمره جهان به وجود آمد و همچنان نیز شاهد بعضی از خیزش ها در کشورهای اسلامی که برگرفته از قیام سازنده امام خمینی (ره) است، هستیم.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) با اندیشه و تفکر که برای نجات جهان اسلام داشت با درایت کامل انقلاب اسلامی ایران را با کمک خداوند متعال و مردم ایران به پیروزی رساندند و با این حرکت خردمندانه خود احیاگر فرهنگ غنی اسلامی و الهام بخش خیزش مردمی در کشورهای اسلامی شدند.

صائبی اضافه کرد: امام خمینی (ره) آزادی را بالاترین نعمتی می دانستندکه از سوی خالق باری تعالی به بشریت عطا شده است  و باور داشتند که خداوند متعال انسان را مختار و آزاد آفرید تا او را در بستر حیات و زندگی بیازماید لذا در اندیشه ناب امام خمینی(ره) پیدایش نهال نوپای دموکراسی دینی در انقلاب اسلامی نکته ای مهم و قابل توجه است.

وی عنوان کرد: باید به این مهم توجه داشت که امام خمینی (ره) در مقام یک مرجع دینی که خود بنیان گذار یکی از دموکراتیک ترین نظام های دنیا در قالب  جمهوری اسلامی است، با پایه گذاری نظام اسلامی در ایران ثابت کردند که اسلام و دموکراسی نه تنها هیچ تباین و تضادی با هم ندارند، بلکه این دو با هم قابل جمع و تعامل اند و اسلام دموکراتیک ترین شیوه را برای اداره جامعه با تکیه بر مردم دارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان با بیان این که امام راحل با احیای اسلام ناب توانست پایه هایی قدرت های استکباری را بلرزاند، خاطرنشان کرددشمن شناسی و استکبارستیزی یکی از مهم ترین عناصر فرهنگ و تمدن درحیات اجتماعی است لذا با توجه به اینکه امام خمینی(ره) خود یکی از این دشمن ستیزان، آگاه و بلندآوازه بود ایشان توانستند باتکیه بر روح ذلت ناپذیری و ستم ستیزی فریاد «هیهات من الذلة» را که برگرفته از اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله بود را سر دهند و ملت ایران که امام خمینی(ره) را خوب می شناختند به ندای‌شان لبیک گفتند و این فریاد که از عمق ایمان امام ومردم نشأت می گرفت لرزه بر پیکر مستکبران جهان انداخت.

وی بیان کرد: امام خمینی(ره)  توانست با تحول بنیادین بر اساس مدار دین و اصول و ارزش ها مسئله حیات مجدد اسلام را در جهان رقم بزند و از این جهت قیام امام راحل از سال ۴۲  در کنار مبارزه با رژیم شاهنشاهی با فریاد مبارزه با آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی بود و به همین دلیل امروز نیز باید با بازنگری در خود ببینیم که تا چه اندازه با معیارهای امام منطبق هستیم.

صائبی اذعان کرد: امام خمینی(ره) با برخوردها و رفتارهای پیامبرگونه و با پیام‌های حکیمانه خود، جوانان این مملکت را تربیت و به آنان روحیه خودباوری عطا کرد لذا امروز بازخوانی و واکاوی اندیشه‌ها و تفکرات امام راحل(ره) امری ضروری است.

وی تصریح کرد: شخصیت امام خمینی (ره) مصداق بارز تحقق وعده خداوند به اولیاء الهی درباره پیروزی است و از این جهت انقلاب اسلامی براساس اندیشه های امام خمینی (ره) شکل گرفته و تاکنون نیز براساس همان اندیشه ها ادامه مسیر داده است از این رو امروز پرداختن به اندیشه ها و تفکرات امام خمینی (ره) امری مهم و حیاتی بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان با اشاره به اینکه تحریف شخصیت امام خمینی(ره) تحریف انقلاب است، یادآور شد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند انگیزه‌هایی برای تحریف شخصیت امام(ره) و تحریف انقلاب که بزرگ‌ترین هنر امام بزرگوار بود وجود دارد لذا باید هوشیار بودچراکه امام و انقلاب به هم گره خورده اند و یاد امام و نام امام از نام انقلاب هیچگاه از یکدیگر جدا نیست.


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان حجت الاسلام حیدری روحانی مستقر مسجد صاحب الزمان (عج) محله باباشیخعلی شهر زاینده رود از برگزاری مراسم جزءخوانی قرآن کریم در جوار امامزاده سید احمد خبر داد .  این مراسم با استقبال مردم روزه دار روبرو شده است .
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان گفت: اعتیاد بزرگترین و شایع ترین آسیب اجتماعی و بلای خانمان سوز است که تبعات وسیع و متعددی نظیر سرقت، طلاق و بزه کاری را یدک می کشد و هرساله هزاران نفر به ویژه جوانان را در دام خود گرفتار می کند.به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، حجت الاسام داود صائبی در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان  لنجان اظهار کرد: روحانیت همواره درعرصه‌ها و صحنه‌های مختلف نقش مرجعیت و هدایت را در جامعه عهده‌دار بوده است از این رو باید گفت روحانیت، سپاه و بسیج به‌عنوان محورهای اصلی مبارزه با تهدیدات نرم دشمن، نسبت به بصیرت‌افزایی و شناخت لازم درخصوص حرکت برنامه‌ریزی شده دشمن، تلاش‌های چشمگیر و مستمر فرهنگی را انجام می‌دهند.

وی افزود: طبق بررسی ها و کارشناسی های به عمل آمده اعتیاد از مهم ترین علل وقوع طلاق و فروپاشی خانواده در جوامع امروز به شمار می آید.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان اعتیاد را آسیبی ویرانگر و جراحتی عمیق بر پیکر جامعه دانست و تصریح کرد: ترویج مواد مخدر در کشور یکی از اهداف دشمن در راستای تهاجم فرهنگی است چراکه دشمن در طول هشت سال دفاع مقدس جوانان و مردم کشور ما را آزمود و متوجه شد که از طریق حمله نظامی نمی تواند به کشور ضربه بزند.
وی ادامه داد: باید توجه داشت که دشمنان قصد گرفتار کردن جوانان و نوجوانان ما، در دام اعتیاد را دارند و پیوسته می کوشند این بلای خانمان سوز را در نسل امروز گسترش دهند و آنها با ترویج و گسترش مصرف انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، سعی دارند این قشر پویای جامعه را گرفتار و زمین گیر کند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان گفت: باید توجه داشت که اعتیاد بزرگترین و شایع ترین آسیب اجتماعی و بلای خانمان سوز است که تبعات وسیع و متعددی نظیر سرقت، طلاق و بزه کاری را یدک می کشد و هرساله هزاران نفر به ویژه جوانان را در دام خود گرفتار می کند و دشمن نیز به دنبال اجرایی چنین اهدافی شوم است.
صائبی اضافه کرد: درصد زیادی از افرادی که به مصرف مواد مخدر روی می آورند، نداشتن اوقات فراغت و عدم آگاهی درباره عوارض و مضرات مصرف این مواد را مهمترین عامل تلقی می کنند به همین دلیل برگزاری اردوهای فرهنگی، تفریحی و آموزشی، تشکیل و یا سازماندهی انجمن‌ها و تشکل‌های مردمی با محوریت پیشگیری از مصرف مواد مخدر برای مقابله با اعتیاد ضرورتی انکارناپذیر است .
وی عنوان کرد: عدم آگاهی افراد از عوارض جبران ناپذیر اعتیاد بر سلامت جسمی و روانی و همچنین عدم وجود نگرشهای صحیح در مورد اعتیاد و عوارض آن از مهمترین عوامل خطرساز در گرایش به مواد مخدر است، بنابراین باید اساس پیشگیری از اعتیاد تعلیم ، تربیت و راهنمایی باشد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان بیان کرد: این آموزش باید در یک طیف گسترده انجام شود ،باید از رسانه‌های گروهی در جهت آموزش و پیشگیری از اعتیاد با تحلیل تمامی عوامل اعم از فرهنگی، اجتماعی، خانوادگی، تحصیلی و غیره که افراد سالم را به‌سوی این انحراف عظیم مذهبی، اخلاقی، اجتماعی و خانوادگی سوق می دهد، استفاده کرد.
وی با اشاره به نقش مذهب در مقابله با اعتیاد و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد :از آنجا که مذهب و باورهای مذهبی از جمله عوامل فرهنگی هستند که باید در ارتقای سلامت، درمان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد مورد توجه بیشتر قرار گیرند،لذا آشنایی صحیح با مبانی دینی انسان را از مبدا سیر در اندیشه‌های نادرست و ابتلای به انحرافات باز می‌دارد.
صائبی اذعان کرد: از دیدگاه تعلیم و تربیت اسلامی تمامی کژ رفتاری ها و انحرافات افراد از جمله مصرف مواد مخدر از نبود و یا ضعف اعتقاد مذهبی ریشه می‌گیرد و پایبندی به اصول مذهبی، بزرگترین عامل بازدارنده از انحراف های اجتماعی است.
وی با تاکید بر اینکه مردم باید در بالا بردن و ارتقای سطح سلامت معنوی خود بکوشند تا بدین صورت از گرفتار آمدن در دام اعتیاد در امان باشند، تصریح کرد: در حقیقت مواد مخدر شخصیت انسانی و فضائل اخلاقی و عزت نفس و سربلندی و افتخار را از فرد سلب می‌کند و بجای آن ذلت و بدبختی را بوجود می آورد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان متذکر شد: ما معتقدیم اصل مبارزه اجتماعی با مواد مخدر ، آموزش ، آگاهی و اطلاع رسانی از طرق مختلف چاپ کتاب ، تبلیغات ، ساخت فیلم و غیره است که باید مجریان امر در این زمینه حساس وظیفه بیشتری کنند تا مشارکت عمومی مردم نیز در امر مقابله با اعتیاد بوجود آید و دشمن نیز به هدف اصلی خود که نابود کردن سرمایه انسانی ایران از طریق مواد مخدر است ، دست نیابد.
وی در ادامه با اشاره به نقش مبلغان در مبارزه با اعتیاد، گفت: یک مبلغ موفق زمانی می تواند به اهداف هدایتگری خود دست یابد، که بعد از خودسازی و تزکیه، برای رفع آفت های اجتماعی، آگاه به مخاطب، ویژگی ها و علایق او، و همچنین زمینه های بروز آسیب ها و رذائل باشد و سپس برای برطرف کردن آن راهکارهایی بیابد.
صائبی ادامه داد: یک مبلغ موفق زمانی می تواند به اهداف هدایتگری خود دست یابد، که بعد از خودسازی و تزکیه، برای رفع آفت های اجتماعی، آگاه به مخاطب، ویژگی ها و علایق او، و همچنین زمینه های بروز آسیب ها و رذائل باشد و سپس برای برطرف کردن آن راهکارهایی بیابد.
وی اضافه کرد: امروز باید با استفاده ازظرفیت مبلغان توانمند که می توانند با حضور در میان جوانان و با برقراری رابطه ای سازنده، در بین آنان اطلاع رسانی و آگاه سازی کنند، جامعه را از خطرات جنگ نرم و ابتلا به دست آوردهای ناتوی فرهنگی ایمن کنیم.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان عنوان کرد: نقش سازنده دین و طلاب به عنوان متولیان امور مذهبی جامعه، در مقابله با آسیب های اجتماعی ضرورت این مسئله را ایجاد می کند که، ضمن آشنایی طلاب با معضلات و آسیب های اجتماعی، از ظرفیت و توانایی آن ها در مقابله با اینگونه موارد، استفاده شود.


... السلام علیک یا روح الله ...


  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

همه پیوندها