تبلیغات
اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان - مطالب اسفند 1396

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان

سال « رونق تولید »
به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و پاسداشت مقام زن و روز مادر در گلستان شهدای زرین شهر به همت مدیر و معاونین دبیرستان دخترانه دوره اول صدرای ولایت زرین شهر برگزار شد .
این برنامه که پس از محفل انس با قرآن تدارک دیده شده بود ، با تجلیل از دانش آموزان نمونه  پایه های هفتم تا نهم آغاز شد و با اهدا شاخه گل توسط دانش آموزان به مادران و بوسه بر دستان پرمهر آنان ادامه پیدا کرد .
در پایان نیز به پاس زحمات مسئولین مدرسه با شاخه گلی از آنان تجلیل شد .


به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، هفت نفر از دانش آموزان دبیرستان پسرانه صدرای ولایت (دوره اول) به مرحله استانی مسابقات معارف اسلامی راه یافتند .
هجده نفر از دانش آموزان دبیرستان صدرای ولایت توانستند در رشته های مداحی ، قرائت ، احکام ، اذان ، حفظ ، ترتیل ، صحیفه سجادیه و تفسیر مقام اول تا سوم را کسب کنند.
اداره تبلیغات اسلامی لنجان ضمن تبریک به این دانش آموزان و خانواده آنان و همچنین معلمان و دست اندرکاران دبیرستان ، آرزوی موفقیت بیش از پیش برای این عزیزان را دارد .


دومین دوره آموزش مداحی کانون فرهنگی تبلیغی بیت الاحزان با حضور حجت الاسلام جعفرزاده روحانی مستقر شهرستان لنجان، کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی، هیئت موسس کانون بیت الاحزان و متربیان این مرکز برگزار گردید.

این مراسم که در مجموعه شهید قجه ای برگزار گردید پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، سید جواد موسویان نایب رئیس کانون مداحان شهرستان لنجان و مسئول کانون فرهنگی تبلیغی بیت الاحزان ضمن خوش آمد گویی به حاضرین، به تشریح برنامه ها و روند آموزش مداحان در این مجموعه پرداخت.
حجت الاسلام جعفر زاده با تقدیر از زحمات مسئولین برگزاری دوره آموزش مداحان، مداحی اهل البیت(ع) را دارای شان و جایگاه ویژه ای دانست. ایشان در ادامه به سرگذشت فرزدق در زمان امام سجاد (ع) اشاره کرد که به علت سرودن قصیده در مدح حضرت زین العابدین(ع) در مقابل هشام ابن عبدالملک به دستور او  از تمام حقوق مادی محروم گردید. حتی زندان و تهدید به مرگ وی نیز کارساز نشد و در پاسخ هشام که چرا در مدح ما نیز قصیده نمی گویی، فرزدق جواب داد: « جدی مانند جد او، پدری به مانند پدر او و مادری نظیر مادرش بیاور تا من در مورد شما به مانند این اشعار بسرایم »
در ادامه برنامه مدیحه ای در منزلت و جایگاه والای حضرت زهرا(س) توسط یکی از مداحان شهرستان خوانده شد و در پایان مراسم با حضور مسئولین گواهی آموزش دوره مقدماتی مداحی به شرکت کنندگان این دوره اهداء گردید.


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان، جشن با شکوهی به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) در محل خیریه امام حسین(ع) فولاد شهر برگزار گردید.
این جشن با همکاری هیئت ریحانه النبی(س) هیئت عاشورائیان هیئت بنی فاطمه(س) و حسینیه شهید باقری در محل خیریه امام حسین (ع) فولادشهر برگزار گردید. 
این برنامه شامل قرائت حدیث شریف کساء،سخنرانی و اجرای مولودی بود که با استقبال مخاطبان برگزار گردید.
حجت الاسلام اکبری سخنران این جشن با تاکید بر صفات خاصه حضرت فاطمه(س)، ایشان را اسوه زنان در تمام مسائل دینی و دنیوی دانستند.


                                                             برای دریافت فیلم  بر روی تصاویر کلیک نمایید

کلیپ 1
کلیپ 2
کلیپ 3


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان جشن میلاد حضرت زهرا (س) و تکریم و تجلیل از مقام مادر و بوسه بر دستان پر مهر مادران در دبیرستان پسرانه دوره دوم علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت زرین شهر با حضور امام جمعه و رئیس اداره تبلیغات اسلامی و خانواده معارف جویان برگزار شد .به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان جلسه ماهیانه روحانیون مستقر در اسفندماه 1396 برگزار شد .

حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) و تشکر از مبلغین مستقر در شهرستان در خصوص پیگیری و برنامه ریزی مناسبت های ملی و مذهبی و همچنین تبریک فرا رسیدن فصل بهار و آرزوی صحت و سلامتی برای عزیران به نکاتی پیرامون برگزاری مناسبت ها و ساختار ستاد اعتکاف شهرستان و مسجد اشاره نمودند .

حجت الاسلام صائبی در ادامه نسبت به تلاش ویژه در خصوص محتوا بخشی مراسم معنوی اعتکاف و فراهم آوردن بستری مناسب برای استفاده معتکفین از فضاهای معنوی و خلوت و رازو نیاز با معبود را خواستار و مطالبی از تجربیات اعتکاف های موفق بیان نمودند .

در پایان روحانیون مستقر پیشنهادات خود را بیان و بحث و تبادل نظرات انجام شد . 


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان، گفتمان دینی با موضوع خانواده و تربیت فرزند در مدارس بخش باغبهادران ویژه دانش آموزان و اولیاء و مربیان برگزار گردید.
با همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان و اداره آموزش و پرورش بخش باغبهادران 12 گفتمان دینی در مدارس این بخش برگزار گردید. در این سلسله از گفتمان ها موضوعاتی مانند فضای مجازی و آسیب ها، نوجوانان و اقتضائات سن بلوغ، روابط اجتماعی هم سالان، نماز و چگونگی ارتباط با والدین ویژه دانش آموزان مقطع اول و دوم دبیرستان همچنین موضوعاتی مانند تربیت فرزندان، ارتباط والدین با فرزندان و رصد آسیب های فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان برگزار گردید.
  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

همه پیوندها