تبلیغات
اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان - مطالب دی 1396

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان

سال « رونق تولید »

جلسه شورای هیئات مذهبی شهرستان لنجان با موضوع بررسی برنامه های ایام الله دهه فجر و ایام فاطمیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان، جلسه شورای هیئات مذهبی با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد.
در این جلسه نوراله جلیل کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان، ضمن تقدیر و تشکر از اعضاء جلسه دستور کار جلسه با موضوع برنامه های ایام الله دهه فجر و ایام فاطمیه را قرائت نمود. ایشان شورای هیئات مذهبی را حلقه واسط میان اداره تبلیغات اسلامی و هیئات مذهبی شهرستان دانست که نقش مهمی در هماهنگی و اجرای برنامه های فرهنگی مذهبی شهرستان دارد.
در ادامه حجت الاسلام سبکتکین رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان لنجان، نسبت به ارائه طرح ها و برنامه ها همچنین تقسیم وظایف میان اعضاء شورا تاکید نمودند. 
در ادامه اعضاء شورا به بیان نظرات و دیدگاه های خود در رابطه با دستور کار جلسه پرداختند.
به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان کمیته قرآن دهه فجر انقلاب اسلامی در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان با حضور اعضای کمیته تشکیل شد .

حجت الاسلام داود صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی نسبت به اهداف کمیته گفت : هدف از تشکیل کمیته قرآن تبیین تنگاتنگ و ناگسستنی آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی با قرآن است .

قرآن نقش انکارناپذیری در پیروزی و شکل گیری انقلاب اسلامی داشته و دارد .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان افزود : دستاوردهای قرآنی باید معرفی شوند . پس از پیروزی انقلاب اسلامی موسسات و خانه های قرآن روستایی رونق بیشتری پیدا کرد و خوشبختانه از دل مردم انقلابی  ،  قاریان و حافظان نخبه پرورش یافت . باید از ظرفیت های موجود در مدارس ، مساجد  ، اوقاف  ، ارشاد و شهرداری ها برای ترویج فرهنگ قرآنی استفاده کرد .

حجت الاسلام صائبی در پایان افزود :  توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه به موازات جشن های پیروزی انقلاب اسلامی انجام می شود .

نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس قرآن پایه گذاری شده است و وجود انقلاب به برکت قرآن و مفسران قرآن یعنی ائمه معصومین (علیهم السلام) است .

کمیته های متعددی در ستاد دهه فجر تشکیل می شود و قطعا کمیته قرآن یکی از کمیته های پرمحتوا و با برنامه های ویژه است که باید بر شکوه قرآنی ایام الله دهه فجر بیفزاید .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان، گفتمان دینی با موضوع نماز ویژه اولیاء و مربیان تمام مقاطع مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا برگزار گردید. 
حجت الاسلام صائبی با تاکید بر نقش والدین در تکامل معارف دینی فرزندان، از اولیاء به عنوان اولین معلم فرزندان نام بردند که در شکل گیری شخصیت اجتماعی و مذهبی دانش آموزان تاثیر به سزایی دارند. 
 حجت الاسلام صائبی افزود: دانش آموخته ای که با تعالیم اسلامی رشد و تربیت یافته باشد در آینده تحصیلی و اجتماعی قطعا موفق تر خواهد بود و در معاشرت با همسالان و افراد اجتماع تاثیر این نوع تربیت کاملا مشخص است. با حضور معارف جویان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا گفتمان دینی با موضوع نماز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان گفتمان دینی با موضوع نماز ویژه معارف جویان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا در دو نوبت صبح و بعداز ظهر برگزار گردید.

این گفتمان دینی با همکاری اداره تبلیغات اسلامی لنجان و مرکز تخصصی نماز قم و تمام مقاطع مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام وحیدی در این گفتمان با تشریح آثار نماز در زندگی دنیوی و اخروی ضمن بیان احادیث و روایات در این خصوص بر برکات و مصادیق اداء نماز اول وقت تاکید نمودند. 
در ادامه معارف جویان علوم و معارف صدرا سوالات خود در خصوص موضوع نماز را مطرح کردند. 
کارگاه تخصصی طرح محراب با حضور روحانیون مستقر، طرح هجرت و ائمه جماعات مدارس زرین شهر در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) زرین شهر برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، کارگاه تخصصی نماز ویژه طلاب و روحانیون مستقر و طرح هجرت با حضور حجت الاسلام وحیدی در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) زرین شهر برگزار گردید.
حجت الاسلام وحیدی با تشریح اقتضائات سن جوانان و نوجوانان شیوه های تشویق و جذب آنان را بدون تحکم و از روش های مختلف توضیح دادند. 
در ادامه حجت الاسلام وحید افزود:بی تردید برای جذب جوانان و حضور آنها در مسجد و جماعات هم موانع مختلف و هم راه کارهای مختلفی متصور است که این موانع و همچنین راه کار ها می توانند جنبه های فردی ، خانوادگی و محیطی داشته باشند.
ایشان با اشاره به مصادیق متنوع راهکارهای جذب جوانان جهت برپایی نماز و حضور قلب در نماز جماعت، بر ویژگیهای خاص ائمه جماعات نیز تاکید نمودند.


حجت الاسلام رزمجو امام جمعه دهق و رئیس مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی استان اصفهان با تشکر از فعالیت فرهنگی تبلیغی اداره تبلیغات اسلامی و کانون های فرهنگی شهرستان لنجان، حضور و فعالیت در عرصه فرهنگ و تبلیغ را وظیفه بسیار خطیر دانستند که در گام اول مسئولین و متصدیان امر فرهنگ خود باید عامل به مسائل فرهنگی تبلیغی باشند تا تبلیغ و کلام آنها در مخاطبین تاثیرگذار باشد 

در ادامه حجت الاسلام رزمجو با برشمردن آسیب های فعالیت تبلیغی، از مسئولین کانون ها خواستند نسبت به فعالیت های انجام شده بازخوردگیری انجام شود و نقاط ضعف و قوت برنامه ها شناسایی گردد. تشکلهای فرهنگی از موازی کاری بپرهیزند و با هم سویی و جهت بخشی تمام فعالین فرهنگی هم افزایی و انسجام بیشتری در برنامه ها صورت پذیرد 

در ادامه جناب آقای جعفری کارشناس تشکلهای دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با تشریح فعالیت کانون ها و سایر تشکل ها دینی، از فعالیت های فرهنگی کانون مهدویت و خانواده شهر چمگردان به عنوان یکی از شاخص ترین کانون های استان تقدیر نمود

 در پایان جلسه با حضور حجت الاسلام رزمجو و حجت الاسلام صائبی از هفت کانون برتر شهرستان تقدیر به عمل آمد


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان به منظور تقدیر از کانون های فرهنگی تبلیغی برتر شهرستان لنجان جلسه ای با حضور مسئولین و رابطین فرهنگی کانون های فرهنگی تبلیغی  و رئیس و دبیر مجمع کانون های استان اصفهان به میزبانی کانون تخصصی مهدویت و خانواده شهر چمگردان برگزار شد .

حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از حضور مسئولین و اعضاء کانون های فرهنگی تبلیغی شهرستان و مدعوین در جلسه به تشریح مسائل سیاسی روز پرداخت، ایشان حمایت استکبار جهانی از اغتشاشات اخیر را نشانه استیصال و درماندگی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست که از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز از هیچ تلاشی برای مقابله با این حکومت مردمی و اسلامی دریغ ننموده است.

 حجت الاسلام صائبی با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری، از حضور آگاهانه مردم شهرستان در صحنه تشکر نمود و کانون های     فرهنگی را یکی از پایگاه های مهم در راستای ترویج فرهنگ اسلامی دانست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان نسبت به تخصصی شدن کانون های فرهنگی تبلیغی تاکید و افزودند : در حال حاضر کانون های فرهنگی تبلیغی به عنوان یگان های ویژه قرارگاه های فرهنگی کشور باید در حوزه آسیب های اجتماعی ورود نمایند و به صورت مردمی در این حوزه ها اثرگذار و نقش آفرینی کنند .

حجت الاسلام صائبی درادامه افزود : انتظار می رود با توجه به تاسیس مجمع کانون ها نسبت به آموزش ها و تخصص ها گام های موثر برداشته شود .   

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان در پایان بر لزوم شیوه های نوین تبلیغ فرهنگی و جذب مخاطب تاکید نمودند . 


  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

همه پیوندها