اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان

سال « حمایت از کالای ایرانی »

با حضور مبلغین و مبلغات شهرستان دوره آموزشی طرح محراب به میزبانی مدرسه علمیه امام خمینی (ره)  زرین شهر برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، به همت تبلیغات اسلامی لنجان و مدرسه علمیه امام خمینی (ره) و با حضور مبلغین و مبلغات شهرستان دوره آموزشی طرح محراب به میزبانی مدرسه علمیه امام خمینی (ره)  زرین شهر و با هدف ارتقاء سطح حوزه تخصصی نماز در ائمه جماعات مساجد برگزار شد .


حجت الاسلام محمودی از اساتید تخصصی حوزه نماز در این دوره آموزشی با اشاره به آثار و برکات نماز بر روح آدمی و نقش جامعه سازی این فریضه الهی خاطر نشان کرد : اگر بتوانیم با کسب فضیلت های این واجب شرعی معرفت لازم را کسب کنیم به راحتی نیز خواهیم توانست در انتقال معارف و تشویق جوانان و کودکان به نماز نقش موثری ایفا کنیم .

وی در ادامه یادآور شد : مبلغین و ائمه جماعات بطور مستقیم با مردم سر وکار دارند و در ترویج نماز اصلی ترین جایگاه را دارند و این مهم ما را بر آن می دارد که راهکار های موثر در ترویج نماز را یاد بگیریم تا بتوانیم در جامعه امروزی یکی از مروجین این فریضه الهی باشیم .

در ادامه این کارگاه آموزشی مبلغین و مبلغات با شیوه های موثر در ایجاد علاقه در کودکان و نوجوانان برا تشویق شدن به نماز را آموختند .


با حضور اقشار مختلف مردمی دهمین گفتمان وحدت در مسجد قائم آل محمد (عج) زرین شهر برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، به همت ستاد ساماندهی مراسم های مذهبی و با حضور اقشار مختلف مردمی دهمین گفتمان وحدت در مسجد قائم آل محمد (عج) زرین شهر با موضوع وحدت اسلامی برگزار شد .


حجت الاسلام هاشمی فرد سخنران این نشست با بیان  ابعاد گسترده وحدت و نقش مثبت آن در جامعه اسلامی خاطر نشان کرد : دین مبین اسلام در تمامی امورات خرد و کلان خود تاکید بر وحدت دارد و تفرقه هیچگاه در قاموس اسلام نیامده است .

وی در ادامه افزود : هر ضربه ای که تاکنون خورده ایم از تفرقه بوده است و تفرقه اصلی ترین عامل در شکست ما در جریان های مذهبی نیز  بوده است باید بدانیم که جامعه اسلامی برای رسیدن به کمال باید حول محور وحدت به حرکت خود ادامه دهد و هرج بوی از تفرقه به مشام رسید آگاه باشیم که پای شیطان در میان است .

مدیر مدرسه علمیه امام خمینی (ره) زرین شهر یادآور شد : در واقعه ی عاشورا کسانی که برای امام خود نامه نوشتند و از وی دعوت کردند که به کوفه بیاید چه بلائی بر سر سفیر امام حسین (ع) آوردند و بعد از آمدن حضرت تفرقه کاری کرد که امام معصوم با یارانی اندک به مصاف دشمنان بروند و مظلومانه شهید شوند و مردم بی بصیرت و خواص جامعه تازه یادشان آمد که توبه کنند و به وحدت برسند و قیام توابین را به راه بیندازند با چند هزار نفر که اگر همان موقع به یاری حضرت می شتافتند سرنوشت دیگری رقم می خورد .

وی تاکید کرد : دشمنان اسلام هفته برائت را در مقابل هفته وحدت قرار داده اند و این تضعیف شیعه است و ماحصل این اقدام بی خردانه تفرقه بین شیعه و سنی خواهد بود .

حجت الاسلام هاشمی فرد در پایان گفت : اگر جامعه ی گروه گروه شد دشمنان به راحتی بر آن حکومت می کنند و این دشمنان همان های هستند که دین را مقابل دین قرار داده اند و بعضی ها نیز در زمین دشمن نقش اصلی را دارند و شیعه انگلیسی را مدیریت می کنند و وظیفه ما آگاه سازی مردم است و هدف ما وحدت و یک پارچه گی جامعه اسلامی است تا به کمال الهی برسیم نه تفرقه و عداوت با یکدیگر . 


فرمانده  حوزه شهید رجائی بسیج ادارات شهرستان با ریاست اداره تبلیغات اسلامی لنجان دیدار و گفتگو کرد .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، سرهنگ خلجی فرمانده  حوزه شهید رجائی بسیج ادارات شهرستان با حجت الاسلام صائبی ریاست اداره تبلیغات اسلامی لنجان دیدار و گفتگو کرد .

در این نشست که با هدف بررسی فعالیت های پایگاه این اداره برگزار شد ، سرهنگ خلجی اداره تبلیغات اسلامی را نهادی تاثیر گذار در حوزه فرهنگ اسلامی دانست و خاطر نشان کرد : اقدامات این نهاد می تواند جامعه را در حوزه فرهنگی و مذهبی متحول کند و اقدامات جهادی و بسیجی در برنامه ها مشهود است .

وی در ادامه نسبت به شرایط و دستورالعمل های بسیج ادارات مواردی را مطرح نمودند و قرار شد تعامل پایگاه بسیج این اداره در حوزه بسیج ادارات ادامه پیدا کند .
با حضور اقشار مختلف مردم نهمین گفتمان وحدت در مسجد قائم آل محمد (ص) زرین شهر برگزار شد .به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، با حضور اقشار مختلف مردم نهمین گفتمان وحدت در مسجد قائم آل محمد (ص) زرین شهر برگزار شد .

آیت الله شیخ حبیب اله رهبر سخنران این مراسم با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد : نقاط مشترک بین شیعه و سنی زیاد تر از آن است که دشمنان بتوانند اختلاف افکنی کنند  مانند خدای یکتای متعال ، قرآن کریم ، قبله واحد و پیامبر مکرم اسلام (ص) که با تمامی اینها می توان وحدت اسلامی را رقم زد اما نباید از مکر استکبار جهانی قافل بود چرا که از کو چکترین اختلاف بزرگ ترین بهره برداری را به نفع خودش خواهد کرد .

آیت الله رهبر تصریح کرد : ما در اصول خود مشترکاتی داریم و نباید با هر بادی دچار لغزش شویم و بدانیم که دشمن مشترک هم داریم و آن صهیونیسم است و ما در هر جائی که باشیم بایستی در مقابله با صهیونیسم و اسرائیل غاصب یک پارچه شویم .

رهبر در ادامه یاد آور شد : اتحاد در برابر دشمنان اسلام امری اجتناب ناپذیر است و امت اسلامی باید در برابر آنهائی که با اصل دین مخالف اند ایستادگی و اتحاد کند  اما متاسفانه در بعضی کشور ها شاهد اتحاد مسلمان بر علیه مسلمانان هستیم و این بلا شک نقشه شوم دشمنان اسلام است تا مسلمانان را به جان هم بیاندازند .

مسئول دفتر تبلیغات اسلامی ذوب آهن اصفهان تاکید کرد : ایمان به خدای یکتا روح ما را یک پارچه می کند همانطور که روح اعضا وجوارح ما را در بدن یکپارچه و همسو می کند و مسلمانان با اتحاد و ایمان بخدا تبدیل به یک تن واحد خواهند شد و لرزه به جان دشمنان اسلام خواهند انداخت .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : باید در ایجاد وحدت و استقلال کشور بدنبال ملت باشیم نه قدرتها و این یک اصل حیات بخش و راز بقای نظام است و کسانی که به قدرت ها پشت گرم هستند راه بجائی نخواهند برد و ما این اصل را از امام خمینی (ره) آموخته ایم که به پشتوانه خدای متعال و آحاد ملت این اتحاد را بر علیه دشمنان اسلام و زور گویان جهان ایجاد کرد و پیروز یانقلاب اسلامی رقم خورد .


وی در پایان مسئله ولایت فقیه را رکن اصلی ایجاد وحدت در امت اسلامی  دانست و افزود : انشا الله با رهنمود ها  مدبرانه رهبر معظم انقلاب از فتنه تفرقه رهائی پیدا کنیم و مانند مشتی واحد بر سر فتنه گران و دشمنان اسلام فرود بیائیم .


امام جمعه ورنامخواست به دنبال سلسله نشست ها به مناسبت هفته وحدت در جمع مردم زرین شهر سخنرانی نمود.


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان،حجت‌الاسلام  دکتر زارعی امام جمعه ورنامخواست در گفتمان وحدت در جمع نمازگزاران مسجد المهدی زرین شهر با بیان اینکه عده ای بر اساس یک سری باورهای غلط و تحریف شده ارتباط با اهل سنت را بی غیرتی دینی می دانند تصریح کرد: منابع چنین افرادی جبهه استکبار و کشورهایی نظیر آمریکا و انگلیس هستند.
خطیب نماز جمعه ورنامخواست با توجه به توطئه های کشورهای غربی در مقابله با حرکت پرشتاب علمی در کشورمان تصریح کرد: دشمنان ما درصدد هستند تا فکر دانشجویان ما را به برخی باورهای غلط و شبهات تاریخی مشغول کنند و آن ها را از هدف اصلی شان دور کنند.
وی با تاکید بر دشمن شناسی و آگاهی از نقشه های دشمنان در جامعه خاطرنشان کرد: دشمنان در بین مردم به‌ویژه جوانان ما شبهاتی مطرح می‌کنند مبنی بر اینکه اسلام به ایران خیانت کرده است و مانع از پیشرفت های ایران شده است که بیان چنین جملاتی با وجود منابع تاریخی به جای مانده از گذشته جای بسی تامل دارد.
امام جمعه ورنامخواست ادامه داد: در دوران ساسانیان متولیان امر نظامی را تاسیس کرده بودند که تنها شاهزادگان و موبدان اجازه درس خواندن را داشتند و اقشار ضعیف که بالغ بر ۹۸ درصد جامعه را تشکیل می دادند اجازه سواد خواندن و نوشتن را نداشتند.
حجت‌الاسلام دکتر زارعی یادآور شد: عده ای به دنبال همان ادعاهای بی اساس می‌گویند اسلام به ایران تحمیل شده است که در جواب این افراد باید یادآور شوم چگونه است که اسلام از اعرابی که در آن زمان تنها شصت هزار سرباز داشت به ایرانی تحمیل شد که بالغ بر صدو چهل میلیون جمعیت و مرد رزم آور داشت؟!
وی در پایان جریان تشیع لندنی را یکی دیگر از توطئه های جبهه استکبار برای برهم زدن وحدت مسلمانان در کشورمان دانست و خاطرنشان کرد: تمامی آموزه های ما از زمان امام صادق(ع) که به وحدت بین مذاهب دعوت کرده است گرفته تا مطالب برجای مانده از زندگی نامه نائب خاص امام زمان(عج) بر وحدت بین سنی و شیعه تاکید کرده اند، آن وقت در مقابل عده ای محدود با کمال تاسف و برخلاف آموزه های دینی، دم از غیرت دینی می زنند و کسانی که با اهل سنت ارتباط دارند را بی غیرت می دانند.


به همت اداره تبلیغات اسلامی لنجان و مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفرصادق(ع) با حضور خانواده دانش آموزان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا برگزار شد .
میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت گرامی باد  


پنجمین نشست گفتمان وحدت با حضور اقشار مختلف مردمی در مسجد الرضا(ع) زرین شهر برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، پنجمین نشست گفتمان وحدت با حضور اقشار مختلف مردمی در مسجد الرضا(ع) زرین شهر برگزار شد .

حجت الاسلام و المسلمین فرهنگ امام جمعه باغبهادران در این نشست با بیان نقش وحدت در بقای یک امت خاطر نشان کرد : در ایجاد وحدت و همدلی می بایست به نقاط مشترک شیعه و سنی پرداخته شود و از نفوذ دشمن در این اختلاف جلوگیری شود .

وی در ادامه افزود : خداوند متعال دو نقطه مشترک به تمامی مسلمانان عطا کرده است و این دو نعمت یکی ایمان به خدا و دیگری ایمان به معاد است که بین ما مشترک است و ایجاد تفرقه یعنی نفوذ دشمن به وحدت ما .

امام جمعه باغبهادران در بخشی دیگر خاطر نشان کرد : روباه پیر استعمار با فرقه سازی و جریان های انحرافی مسلمانان را به جان هم انداخته است و وقتی دید که از اختلاف شیعه و سنی بجائی نمی رسد شروع به سرمایه گذاری روی تشیع انگلیسی کرد و با ایجاد بدعت و اختلاف و دو دستگی وحدت اسلامی را مورد تهاجم قرار داده است .


حجت الاسلام و المسلمین فرهنگ یادآور شد : نفوذ دشمن از طریق نزاع و اختلاف کار همیشه دشمن بوده است  آنها قصد دارند با درگیری بین مسلمانان برای خود حاشیه امنی درست کنند و در گوشه کنار جهان و در ظلم به مرد مظلوم فلسطین هر جنایتی می خواهند انجام دهند و جالب اینجاست که از سازمان های حقوق بشر صدای بلند نمی شود .

وی تاکید کرد :  تنها راه شکست پروژه نفوذ دشمن حول محور ولایت بودن است و در این هیاهوی اختلافات می بایست به ریسمان امن الهی و وحدت چنگ زد .

فرهنگ در پایان افزود : آنچه وظیفه ماست بصیرت افزائی است و در این نهضت روشنگری همه ی ما نقشی داریم هر کس در حد توان خود از هیچ کوششی درغ نکند .چهارمین نشست گفتمان وحدت با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد الرضا(ع) زرین شهر برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، چهارمین نشست گفتمان وحدت با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد الرضا(ع) زرین شهر برگزار شد .


حجت الاسلام والمسلمین فرهنگ امام جمعه باغبهادران در این مراسم ضمن تشریح اهمیت هفته وحدت و لزوم روشنگری در این برهه زمانی خاطر نشان کرد : استکبار جهانی در راس نقشه های شوم خود تفرقه میان مسلمانان را دنبال می کند و در بعض موارد موفق بوده است .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : مسلمانان می بایست ایمان خود را تقویت کنند و هرچه این ایمان تقویت شود راههای نفوذ شیطان کمتر خواهد شد و بدانیم یکی از راه های نفوذ شیطان ایجاد اختلاف و تفرقه در بین مومنین است .

حجت الاسلام والمسلمین فرهنگ تصریح کرد : ایمان همانطور که نعمت بزرگی است یک سرمایه است و انسان بصیر و آگاه از سرمایه خود مراقبت ویژه می کند و نابودی  ایمان به خدا و ائمه اطهار (ع) در دلهای مومنین در راس کار های شیطان است .

فرهنگ افزود : ایمان آدمی در مراقبت نکردن دچار آفت می شود و به نقل از قرآن کریم یکی از آفت های ایمان اختلاف دو نفر با هم است .حال بدانیم اختلاف بین دو دسته چه بلای بزرگی است .
 

امام جمعه باغبهادران یادآور شد : اسلام ما نباید سطحی و زبانی باشد بلکه می بایست در قلب جان آدمی ریشه دوانده باشد تا با هر شبهه و فتنه دشمن متزلزل شود و بدانیم هر جا که همدلی و اتحاد نباشد انسانها زمین گیر می شوند .

فرهنگ افزود : اتحاد بین شیعه و سنی نقشه شوم دشمنان را بر هم خواهد زد و اختلاف بین انها بهره برداری دشمنان را بدنبال خواهد داشت .

حجت الاسلام والمسلمین فرهنگ در پایان اشاره کرد : امام صادق (ع) می فرمایند : وارد ولایت ما اهل البیت (ع) بشوید یعنی ولایت امیر المومنین علی (ع) و فرزندانش . و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی ) بارها تاکید کرده اند که اتحاد و همدلی بین مسلمانان استکبار جهانی را به لرزه در می آورد  و این مهم باید در امورات ما جاری و ساری باشد .
 


 با هدف ترویج سنت پسندیده ازدواج کارگاه آموزشی معرفی طرح ملی همسان گزینی در زرین شهر برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، با حضور مسئولین تشکلهای دینی و موثرین امر ازدواج و با هدف ترویج سنت پسندیده ازدواج ، کارگاه آموزشی معرفی طرح ملی همسان گزینی در زرین شهر برگزار شد .

در این نشست آموزشی استاد حکمت منش از موسسه تبیان استان اصفهان ضمن تشریح ابعاد این طرح ملی خاطر نشان کرد : در طرح همسان گزینی جوانان و خانواده های می توانند با ثبت اطلاعات فردی و شخصیتی خود گزینه مناسب را برای خود انتخاب نمایند .

وی در ادامه با بیان فرآیند کارشناسی در طراحی این سامانه تصریح کرد : کلیه اطلاعات فردی تا محرز شدن و صحت و سقم مطالب بارگذاری شده در سامانه لحاظ شده است که این امر باعث اطمینان خاطر خانواده ایرانی خواهد بود .

حکمت منش تاکید کرد : سامانه همسان گزینی تنها سایت مجوز دار در خصوص همسر یابی در کل کشور می باشد و با هدف رشد و ترویج سنت حسنه ازدواج از هیچ کوششی دریغ نمی کند .  • کل صفحات:5  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  •   

همه پیوندها