اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان

سال « حمایت از کالای ایرانی »

با حضور اولیاء معارف جویان دبیرستان های صدرای شهرستان کارگاه آموزشی فرصت ها و تهدیدات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، با حضور اولیاء معارف جویان دبیرستان های صدرای شهرستان کارگاه آموزشی فرصت ها و تهدیدات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در سالن فرهنگسرای زرین شهر برگزار شد .

در این نشست آموزشی که با هدف ارتقاء سطح سواد رسانه ای و آشنائی با خانواده ها با این فضا برگزار شد ، مهندس حسین کاظمی ضمن تشریح دنیای مجازی و فرصت ها و تهدیدات خاطر نشان کرد : دنیای ارتباطات با سرعت مافوق تصور در حال رشد و پیشرفت است و اگر ما همگام با فرزندانمان از این فضاء اطلاع نداشته باشیم یقیناً در بحران های پیش روی فرزندانمان عاجز خواهیم ماند .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : شبکه های اجتماعی همانطور که درگاه ورود ما با دنیای متفاوتی از اطلاعات درست و غلط می باشد ، وقت زیادی را از فرزندان ما گرفته و آنها را دچار اعتیاد به اینترنت کرده است .

کاظمی تصریح کرد : اعتیاد به فضای مجازی بجز با مدیریت و اراده  فردی و حمایت والدین امکان پذیر نیست و لازمه این امداد رسانی کسب اطلاعات کافی در این زمینه است .

در پایان این کارگاه آموزشی اولیاء سولات خود را پیرامون مباحث مطرح شده بیان نمودند .


با حضور ریاست اداره تبلیغات اسلامی لنجان ، نشست مشترکی با هیئت امنای مسجد جامع باغبهادران تشکیل شد .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، با حضور ریاست اداره تبلیغات اسلامی لنجان ، نشست مشترکی با هیئت امنای مسجد جامع باغبهادران تشکیل شد .

در این نشست که با هدف سرکشی و تمدید تفاهم نامه حضور روحانی مستقر این مسجد تشکیل شد ، حجت الاسلام آقا امینی روحانی مستقر ضمن ارائه گزارشی از روند برنامه های کوتاه مدت و میان مدت در این مسجد خاطر نشان کرد : شهر باغبهادران شهر ولایت مدار و دارای ظرفیت های بی بدیلی بخصوص در حوزه گردشگری است که می طلبد دستگاه های ذی ربط  تدابیر لازم را اندیشه کنند و از این استعداد ها کمال بهره برداری صورت پذیرد .

در ادامه این نشسته هیئت امنای این مسجد نقطه نظرات خود را پیرامون مسائل و مشکلات مسجد بیان نموده و از حضور ریاست اداره در این مسجد تشکر و قدردانی نمودند .

در پایان حجت الاسلام صائبی ریاست اداره با بیان اهمیت فعالیت های فرهنگی مذهبی مسجد بعنوان کانون برنامه های معنوی در محله و شهر افزود : تعامل و یکدلی در برگزاری برنامه ای مسجد جذب جوانان و تمامی اقشار جامعه را در بر خواهد داشت و این هسته فرهنگی کار امد را می توان روز به روز با محوریت روحانی مسجد تقویت کرد .رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان در نشستی با هیئت امنای مسجد حضرت ابوالفضل (ع) دیدار و گفتگو کرد .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان در نشستی با هیئت امنای مسجد حضرت ابوالفضل (ع) دیدار و گفتگو کرد .

در این جلسه که با هدف بازدید از فعالیت های فرهنگی مذهبی روحانی مستقر این مسجد برگزار شد ،
حجت الاسلام صائبی ضمن تقدیر از زحمات حجت الاسلام حیدر پور روحانی مسجد را محور برنامه های فرهنگی و مذهبی دانست و خاطر نشان کرد : تعامل و یکدلی فعالان مسجد و روحانی باعث رشد و پویائی مسجد خواهد شد .

در ادامه این جلسه روحانی مستقر این مسجد گزارشی از روند برنامه های جاری و آتی ارائه و خواستار حمایت های لازم در این خصوص شد .


ریاست اداره تبلیغات اسلامی ضمن حضور در جمع نمازگزاران مسجد حضرت ابوالفضل (ع) به ایراد سخن پرداخت .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، حجت الاسلام صائبی ریاست اداره تبلیغات اسلامی لنجان ضمن حضور در جمع نمازگزاران مسجد حضرت ابوالفضل (ع) به ایراد سخن پرداخت و گفت : مسجد قرارگاه دلهای مومن برای رسیدن به کمال انسانی است .

وی در ادامه تاکید کرد : مسجدی ها و مومنین خداجوی می بایست مسجد را پایگاه امن برای عبادت و بندگی و رجوع تمامی اقشار قرار دهند تا پیر و جوان کوچک و بزرگ با تمامی عقاید و سلیقه ها در مسجد به وحدت کلمه برسند و در این سنگر است که می توان یکصدا به جنگ استکبار و شیاطین و نفس رفت .

در ادامه این جلسه حجت الاسلام صائبی با حضور در جمع هیئت امنا و فعالان فرهنگی این مسجد و محل تشکیل هسته فرهنگی و برنامه ریزی های منسجم را خواستار شد و هیئت امنا نیز پیشنهادات و دغدغه های خود را مطرح نمودند .


حجت الاسلام و المسلمین باقریان امام جمعه زرین شهر با پرسنل اداره  تبلیغات اسلامی لنجان دیدار و گفتگو کرد .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، حجت الاسلام و المسلمین باقریان امام جمعه زرین شهر با حضور در اداره تبلیغات اسلامی لنجان با پرسنل این اداره دیدار و گفتگو کرد .

در این دیدار حجت الاسلام صائبی ریاست اداره ضمن خیر مقدم و قدردانی از اهتمام و عنایت ویژه امام جمعه محترم به برنامه های فرهنگی مذهبی بخصوص مدارس علوم ومعارف اسلامی صدرا گفت : حمایت ها و پیگیری های امام جمعه محترم تاکنون در پیشبرد اهداف این نهاد بسیار مثمر ثمر بوده است که جای قدردانی ویژه دارد .

در ادامه این نشست کارمندان این اداره ضمن ارائه گزارش از روند برنامه های جاری و آمار تشکلهای دینی فعال و دارای مجوز مانند (موسسات قرآنی ، هیئات مذهبی ، کانون های فرهنگی تبلیغی و ساماندهی مداحان ) خواستار حمایت ویژه شدند .

حجت الاسلام و المسلمین باقریان در این جلسه با بیان اهمیت فعالیت های فرهنگی مذهبی خاطر نشان کرد : از آنجائی که مسیر حرکت ما در راستای فرهنگ سازی اصیل اسلامی و ایرانی است می طلبد نهاد های فرهنگی در خصوص تبیین نقشه راه و هدف گذاری صحیح اهتمام لازم را داشته باشند .

وی در ادامه ازخدمات مثال زدنی مجموعه اداره تبلیغات اسلامی لنجان تشکر و قدر دانی کرد و پیشنهادات خود را در خصوص گسترش فعالیت های این نهاد ارزشمند ارائه نمود .


با حضور مسئولین فرهنگی مذهبی شهرستان قرارگاه جهاد کبیر تشکیل جلسه داد .به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، با حضور مسئولین فرهنگی مذهبی شهرستان و با هدف برنامه ریزی در خصوص برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت طرح های فرهنگی قرارگاه جهاد کبیر تشکیل جلسه داد .

در این نشست که با حضور حجت الاسلام والمسلمین باقریان امام جمعه زرین شهر ، حجت الاسلام اسدی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه لنجان ،حجت الاسلام صائبی ریاست اداره تبلیغات اسلامی لنجان ، حجت الاسلام هاشمی فرد مدیر مدرسه علمیه امام خمینی (ره) و اداره اوقاف و امورخیریه تشکیل شد ، 
حجت الاسلام والمسلمین باقریان خاطر نشان کرد : در دو ماه گذشته برنامه های گسترده در خصوص کارگاه های آموزشی ائمه جماعات مربیان طرح صالحین و هم اندیشی صورت گرفته و حال نوبت آن است که این حرکت ارزشمند به جبهه مردمی بست داده شود .

وی در ادامه تصریح کرد : اجرای برنامه های بنیادی آنهم در سطح جامعه نیاز مند کار کارشناسی و بررسی تمامی جوانب است و امید است با جلسات و طرح این موضوع در قرارگاه جهاد کبیر به نتایج مطلوبی برسیم .

در ادامه این جلسه اعضای این قرار گاه نظرات و طرح های خود را بیان نمودند تا در جلسات آتی مورد بحث و تبادل نظر واقع شود تا در صورت تصویب نهائی به اجرا در بیاید .به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مراسم عزاداری در مسجد قمر بنی هاشم (ع) چمگردان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و با حضور اقشار مختلف مردم مراسم عزاداری در مسجد قمر بنی هاشم (ع) چمگردان برگزار شد .

حجت الاسلام فوادیان از اساتید مرکز تخصصی مهدویت در جمع عزاداران فاطمیه ضمن تشریح خصوصیت های جامعه مهدوی گفت : مهدویت رمز هویت ما شیعیان است و اگر ما نسبت به مهدویت غافل باشیم جامعه منتظر نخواهیم بود .

وی در ادامه با اشارهبه جوامع و ملت های مختلف در جهان و اعتقاد ایشان به امر ظهور یک منجی خاطر نشان کرد : ملت های مختلف اعتقاد دارند که روزی منجی آزادی بخشی خواهد آمد و جهان را پر از عدل و داد می کند و در آئین خود به این امر پرداخته اند و تفاوت ما شیعیان با دیگر ادیان و ملت ها دیگر در این است که ما امام زمان (عج) را امام حی و موجود می دانیم .

فوادیان در ادامه عنوان کرد : ما شیعیان نمی گوئیم که منجی می آید بلکه اعتقاد داریم که او هست و امام بر حق جهانیان است و در زیارت امام زمان (عج) می خوانیم : السَّلامُ عَلَیْكَ یَا حُجَّةَ اللَّهِ فِی أَرْضِهِ السَّلامُ عَلَیْكَ یَا عَیْنَ اللَّهِ فِی خَلْقِهِ (سلام بر تو اى حجّت خدا در زمینش، سلام بر تو اى دیده خدا در میان مخلوقاتش ...) .

وی با بیان اهمیت مهدویت و پرداختن به این موضوع مهم خاطر نشان کرد : تمسک به قرآن و مهدویت انسان را از ظلمت و گمراهی نجات می دهد و همانطور  که میدانیم  در 300 آیه اشاره به این مهم شده است و احادیث زیادی در این خصوص داریم و همین اهمیت موضوع را نمایان تر می کند .

حجت الاسلام فوادیان ادامه داد : مهدویت مهم است و یک موضوع قدیمی نیست بلکه امروز نیز ما با دکترین مهدویت روبرو هستیم و دشمنان نیز به این امر واقف هستند و اهمیت موضوع را می دانند بخاطر همین مرکز تخصصی مهدویت به راه انداخته اند و در حال تحقیق و تفحص در باره این موضوع مهم هستند و ا غافل مانده ایم .

وی افزود : بیائید برای امام زمان (عج) اقدامی کنیم و خانواده و جامعه خود را مهدوی کنیم  و از 24 ساعت شبانه روز نیم ساعت را به امام زمان (عج) و کسب معارف مهدویت سپری کنیم .

در پایان این مراسم عزاداران در غم شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به سوگ نشستند .


ریاست اداره تبلیغات اسلامی لنجان در مراسم افتتاحیه خانه مداحان و اموزشگاه مداحی عقیله حضور یافت و به ایراد سخن پرداخت .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ،حجت الاسلام داود صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی در افتتاحیه آموزشگاه مداحی عقیله نکاتی پیرامون رسالت و وظیفه مداحان بالخصوص مبلغات سنتی بیان و گفت : خداوند تبارک و تعالی در سوره فصلت آیه ۳۳ نسبت به سخن برتر و مصداق آن که پیامبر اکرم(ص) میباشد می فرماید : چه کسی خوش گفتارتر است از آن کسی که دعوت به سوی خدا می کند و عمل صالح انجام می دهد و میگوید من از مسلمانانم .
از ویژگی های سخن برتر دعوت به الله ،عمل صالح و تسلیم در برابر حق می باشد که اینها باید در مداح تقویت گردد و مداحی باید باعث تقویت اعتقادات مردم شود . 
حجت الاسلام صائبی در ادامه افزود : خداوند کسانی را که حرف های بیهوده و بی پایه می زنند را با کلمه ی قتل نفرین کرده است .در آیه ۱۰سوره ذاریات به این مطلب اشاره نموده است .
مطالب باید مستند و تاریخی باشد .هرگونه انحراف نفرین خداوند را به دنبال دارد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان در پایان ضمن تشکر از تلاش هایی که در این زمینه شده است از مبلغات سنتی و مداحان خواست با همکاری و تعامل با آموزشگاه مداحی عقیله سطح معلومات خود را بالا ببرند و این آموزشگاه بستر و فضا را جهت بهره مندی از اساتید و ارتباط و تعامل با مدارس علمیه من جمله مدرسه علمیه الزهرا (س) فراهم نماید . 


با حضور امام جمعه زرین شهر ، ریاست اداره تبلیغات اسلامی و رئیس شورای هیئات مذهبی لنجان  مراسم افتتاحیه آموزشگاه مداحی عقیله در مجموعه فرهنگی شهید قجه ای برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، با حضور حجت الاسلام و المسلمین باقریان امام جمعه زرین شهر ، حجت الاسلام صائبی ریاست اداره تبلیغات اسلامی و حجت الاسلام سبکتکین رئیس شورای هیئات مذهبی لنجان  مراسم افتتاحیه آموزشگاه مداحی عقیله ویژه خواهران در مجموعه فرهنگی مذهبی شهید قجه ای برگزار شد .

در این مراسم حجت الاسلام صائبی هدف از راه اندازی این آموزشگاه را آموزش ذاکرین اهل البیت (ع) در سطوح مختلف ، ثبت نام و ساماندهی ، آموزشهای تخصصی و کاربردی و دیگر سرفصل های آموزشی عنوان کرد و خاطر نشان کرد : بانوان با ثبت نام در این آموزشگاه خواهند توانست در کلاسهای مختلف این مرکز شرکت نمایند و در بعضی از دوره ها گواهینامه آموزشی اخذ نمایند .

در ادامه این مراسم
حجت الاسلام و المسلمین باقریان امام جمعه زرین شهر با بیان اهمیت بحث آموزش و علوم کاربردی این حوزه از فعالیت های مذهبی تصریح کرد : ترویج معارف اسلامی می تواند فرهنگ یک جامعه را تغییر مثبت بدهد و تریبون مداحی جایگاه ویژه ای در این راستا دارد و لازمه این اقدام موثر کسب دانش کافی در این زمینه است .

در پایان این مراسم آموزشگاه مداحی عقیله به همت واحد خواهران کانون مداحان شهرستان رسماً کار خود را آغاز کرد .
فراخوان ثبت نام دوازدهمین دوره طرح اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن در لنجان آغاز شد.همه پیوندها