اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان

سال « حمایت از کالای ایرانی »

کارگاه آموزشی نقد فرق و نحله های انحرافی ویژه مدیران و معلمان اداره آموزش و پرورش فولادشهر در 30دی ماه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی کارشناس رادیو معارف 

حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجانبا حضور مدیران و معاونین پرورشی مدارش فولاد شهر ، کارگاه آموزشی فرق و نحله های انحرافی در مدرسه عرفان این شهر برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ،با حضور مدیران و معاونین پرورشی مدارش فولاد شهر ، کارگاه آموزشی فرق و نحله های انحرافی در مدرسه عرفان این شهر و در قالب دوره آموزشی ضمن خدمت ویژه دبیران برگزار شد .

در این کارگاه آموزشی که به همت اداره تبلیغات اسلامی لنجان و اداره آموزش و پرورش فولاد شهر برگزار شد حجت الاسلام والمسلمینن محمدی ضمن تشریح خصوصیات و تفاوت های عرفانهای مختلف خاطر نشان کرد : ناب ترین و تنها عرفانی که انسان را به رشد و کمال می رساند معرفت و عرفان اسلامی است که برگرفته شده از آیات و روایات است .

وی در ادامه افزود : در جهان کنونی دشمنان اسلام سعی بر تاسیس دین ها و عرفان های کاذبی دارند که هیچ پایه و اساس عقلانی و اعتقادی ندارد و تنها هدف شوم دشمن از این اقدام جذب افراد بی بصیرت و ایجاد شبهه در اعتقادات مردم است .

حجت الاسلام والمسلمینن محمدی در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد : برای مقابله با اینگونه جریانات فکری و اعتقادی و انحرافی هیچ راهی بجز مطالعه دقیق و اشراف بر عملکرد این فرق وجود ندارد و ما برای اینکه بتوانیم از ظهور و بروز چنین شبهات و جریانات منحرفی جلوگیری کنیم می بایست معرفت و بصیرت دینی خویش را افزایش دهیم تا در غبار فتنه ها سر درگم نشویم .

در بخشی دیگر از این کارگاه آموزشی حاضرین سوالات خود را از استاد محمدی پرسیده و جواب خود را دریافت نمودند . گفتنی است این دوره آموزشی با هدف ارتقاء سطح علمی مربیان و معلمان در زمینه عرفان های نوظهور و فرقه های ضاله در دو روز برگزار خواهد شد .


رئیس اداره تبلیغات اسلامی خبر داد : برگزاری کارگاه آموزشی نقد فرق و نحله های انحرافی در فولاد شهر برگزار خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان، حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی در29 دی ماه در گفتگویی اظهار کرد: با توجه به وضعیت جهان اسلام و نقشه های دشمنان در جهت رشد و تبلیغ جریان‌های تکفیری و به منظور آشنایی هر چه بیشتر معلمان، دوره آموزشی با حضور 100 نفر از دبیران و معلمان پرورشی اداره آموزش و پرورش فولادشهر برگزار می‌شود.

وی افزود: آشنایی با کلیات فرق و مذاهب اسلامی، نقد و بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت، بررسی علل پیدایش و گسترش جریان‌های تکفیری، فرهنگ انتظار و مهدویت و نقد مدعیان دروغین، آشنایی با عرفان اسلامی مبتنی بر سیره اهل بیت(ع)، شیوه های برخورد و تعامل با پیروان مذاهب اسلامی، شیوه های مقابله با خرافات و موهومات در ساحت دین و شیوه های پاسخ گویی به شبهات از جمله سرفصل های آموزشی این دوره است.

 در پایان افزود :حجج اسلام رضا محمدی و عرب از کارشناسان رادیو معارف و استاد حوزه و دانشگاه به تدریس سرفصل‌ها از جمله آشنائی با مفاهیم و مبانی عرفان ناب اسلامی ، جریان شناسی نحله های انحرافی و زمینه های پیدایش آن ، شناخت مبانی فکری و اعتقادی و تصوف و درویش گری ، جریان شناسی بهائیت ، آشنائی با تاریخچه و مبانی فکری و اعتقادی شیطان پرستی مدرن و نقد آن و آشنائی با عرفان حلقه خواهند پرداخت و دوره مذکور روزهای 30 دی و 7 بهمن ماه در سالن مدرسه عرفان فولادشهر برگزار می‌شود.


 رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان به همراه جمعی از مسئولین با خانواده شهدا دیدار کردند .به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان به همراه جمعی از مسئولین با خانواده شهدا دیدار کردند .

حجت الاسلام صائبی در این دیدار شهدا را چراغ پر فروغ برای آزادگان جهان دانست و خاطر نشان کرد : وظیفه ما این است که با دنبال کردن سیره شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره ایشان نگذاریم این چراغ خاموش شود بلکه روز به روز نورانی تر از گذشته بتابد تا از گرمای این فضیلت همه بهره مند شویم.

وی در ادامه افزود : تکریم خانواده معظم شهدا وظیفه همه ماست چراکه شهدای والا مقام مربوط به یک خانواده نیستند بلکه به تمامی ملت شریف و شهید پرور نظام مقدس جمهوری اسلامی تعلق دارند .

در ادامه این دیدار حاضرین با شنیدن خاطرات زندگانی این بزرگواران یاد وخاطره ایشان را در دل جان خود نهادینه کردند .29 دی ماه روز غزه گرامیباد..


با حضور اقشار مختلف مردم محفل انس با قرآن کریم در موسسه قرآنی نورالهدی چمگردان برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، با حضور اقشار مختلف مردم محفل انس با قرآن کریم در موسسه قرآنی نورالهدی چمگردان برگزار شد .

در این محفل نورانی که در سالن اجتماعات مجتمع قرآنی نورالهدی برگزار گردید، ترتیل خوانی توسط آقای کرمی ، اجرای گروه همخوانی نوجوانان ،سخنرانی حجت الاسلام محمدی و قرائت قرآن توسط قاری برتر آقای بابایی  از برنامه های اجرایی این محفل نورانی بود .


با حضور اولیاء دانش آموزان دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی چهارمین نشست آموزشی مهارت های زندگی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، با حضور اولیاء دانش آموزان دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی چهارمین نشست آموزشی مهارت های زندگی در مجموعه فرهنگی شهید قجه ای زرین شهر برگزار شد .

در این نشست آموزشی حجت الاسلام آقا امینی با بیان ویژگی های خانواده سالم و با نشاط خاطر نشان کرد : همسران با کسب مهارت های رفتاری و مطالعه در این خصوص آسیب ها را در درون خانواده به حداقل خواهد رساند .

وی در ادامه افزود : یک خانواده موفق در راستای کسب شاخصه های رفتاری ایده آل سعی و تلاش خواهد کرد تا بتواند خود را در جامعه متعالی کند و از لذت های زندگی بهره کافی را ببرد .

حجت الاسلام آقا امینی تاکید کرد : اینکه یک زن و یا یک مرد بتواند تفاوت ها و سلیقه های یکدیگر را بشناسد و بوسیله این شناخت به تحکیم بنیان های خانواده کمک کند صفتی است ستودنی و فرزندان نیز در چنین فضائی سالم بزرگ می شوند و جامعه نیز متعالی می شوند .

در پایان این نشست اولیاء سوالات خود را پیرامون مسائل مطروحه بیان نمودند .

به میزبانی حجت الاسلام جعفری زادگان در خانه عالم مسجد صاحب الزمان(عج) شهر سده جلسه دی ماه روحانیون مستقر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان، جلسه ماهانه روحانیون مستقر شهرستان لنجان در خانه عالم مسجد صاحب الزمان(عج) شهر سده برگزار گردید.

پس از تلاوت قرآن مجید کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ضمن عرض خیرمقدم به روحانیون مستقر شهرستان، با ذکر اهم مصوبات جلسات قبل از همکاری و تعامل روحانیون قدردانی نمود. 

حجت الاسلام صائبی با عرض تسلیت به مناسبت وفات کریمه اهل البیت(ع) حضرت فاطمه معصومه(س) از حضور روحانیون مستقر شهرستان در جلسات ماهانه و کارگاه های آموزشی که در سطح شهرستان برگزار می شود، تقدیر و تشکر نمودند.

ایشان در ادامه بر استفاده از تمام ظرفیت های تبلیغی و اهتمام در یادگیری شیوه های نوین تبلیغ تاکید کردند. حجت الاسلام صائبی احصاء مشکلات محل تبلیغ و برگزاری منظم جلسه با هیئت امناء مساجد را خواستار شدند. سپس حجت الاسلام صائبی با تاکید بر حضور فعال روحانیون مستقر در کلیه جلسات، خواهان ارائه برنامه پیشنهادی در مناسبت های ملی و مذهبی آتی شدند. با حضور عوامل برگزاری مراسم معنوی اعتکاف شهر فولاد شهر ، نشست تجزیه و تحلیل این مراسم مورد ارزیابی قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، با حضور عوامل برگزاری مراسم معنوی اعتکاف شهر فولاد شهر ، نشست تجزیه و تحلیل این مراسم مورد ارزیابی قرار گرفت .

در این جلسه حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان با بیان اهمیت پژوهش در مراسمات مذهبی و معنوی خاطر نشان کرد :پژوهش در مراسم معنوی اعتکاف ما را به نقاط ضعف و قوت این مراسم معنوی آشنا کرده  است و بررسی نقاط ضعف و قوت باعث خواهد شد آسیب ها به حداقل ترین جایگاه برسد .

وی در ادامه عرصه فرهنگ را عرصه حیاتی در خصوص جامعه سازی اسلامی عنوان کرد و افزود : هرچه ما در راهبرد های فرهنگی به ایده آل های اسلامی و ایرانی نزدیکتر شویم جامعه متعالی تر خواهد شد و با بررسی نقاط ضعف و قوت راه های نفوذ آسیب ها را سد خواهیم کرد .

در ادامه این جلسه حاضرین به نقد و بررسی این پژو هش کاربردی پرداختند .
با حضور رابطین و مسئولین اعتکاف زرین شهر نشست تحلیل پژوهش صورت گرفته در این مراسم معنوی مورد بررسی قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، با حضور رابطین و مسئولین اعتکاف زرین شهر نشست تحلیل پژوهش صورت گرفته در این مراسم معنوی مورد بررسی و نقاط ضعف و قوت این برنامه ارزیابی شد .

در این نشست که با هدف آسیب شناسی و بررسی نقاط ضعف و قوت این مراسم معنوی برگزار شد نوراله جلیل کارشناس فرهنگی این اداره ضمن تشریح برآورد های صورت گرفته و پژوهشهای میدانی کلیت برنامه را بسیار خوب ارزیابی کرد و یادآور شد : کلیه دست اندرکاران این مراسم معجور در گاه الهی هستند و نیاز است در بررسی این نقاط ضعف و قوت کم و کاستی ها تمام تلاش ها صورت گیرد که این مراسم با شکوه هرچه پر بار تر برگزار شود .
 
در پایان این نشست رابطین نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون مباحث مطروح بیان نمودند .گفتنی است مراسم معنوی اعتکاف در مساجد جامع ، امیر المومنین (ع) و امام سجاد (ع) زرین شهر برگزار می شود .  • کل صفحات:5  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  •   

همه پیوندها