به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ،گفتمان دینی با موضوع رسانه و فضای مجازی در گروه فرهنگی نسل نسیم زرین شهر ویژه دانش آموزان پسر برگزار شد.

آقای مهرانی متخصص حوزه رسانه استاد این گفتمان دینی بود و با اشاره به خاصیت های رسانه و فضای مجازی و اینکه نزدیک ها دور و دورها نزدیک میشود و ارتباط با دورترین نقاط جهان به راحتی برقرار می‌شود مطالبی بیان نمود.

وی در ادامه به امنیت بالای پیام رسانهای داخلی در مقایسه با پیام رسانهای خارجی اشاره کرد و گفت حدود 700 پیام رسان داخلی داریم که حدود ده نمونه آن شناخته شده برای عموم است، و به این سوال یکی از دانش آموزان که گفت چرا اینقدر پیام رسان های داخلی کند هستند اینگونه پاسخ داد که پیام رسان های داخلی همانند طفل نوپایی هستند که نیاز به حمایت دارد و نمونه خارجی آن نیز بعد از سال ها فعالیت و طی کردن فراز و نشیب های بسیاربه این نقطه رسیده است .

استاد مهرانی به این نکته اشاره کرد که عالم مجازی نیز در محضر خداست پس باید حواسمان به فعالیت های در این فضا باشد. وی افزود اطلاعات و عکس های خصوصی خود را روی گوشی همراه و هر وسیله ای که به اینترنت متصل می‌شود ذخیره نکنیم چون با اولین اتصال به اینترنت امکان سرقت این اطلاعات از طریق بد افزارها وجود دارد.

در آخر نیز دانش آموزان سوالات خود را از استاد پرسیدند و آقای مهرانی به تمامی آن ها پاسخ داد.