به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان، اولین همایش تکریم عاشورائیان شهر ورنامخواست به میزبانی مسجد اباعبدالله الحسین(ع) و هیئت مذهبی ذاکران اباعبدالله الحسین(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام زارعی امام جمعه شهر ورنامخواست به عنوان سخنران مراسم گفت: علت ماندگاری نهضت عاشورا و اقبال شیعیان و حتی سایر ادیان و مذاهب به شخصیت امام حسین(ع) را حرکت در جهت احقاق حق و مبارزه با باطل زمان دانست که در این مسیر عقل و احساس با هم آمیخته و خداوند نیز بهای این کار را جاودانگی مکتب عاشورا قرار داده است . 

سردار شیری از دیگر سخنرانان این مراسم با بیان سابقه تعزیه در ایران و در شهر ورنامخواست، اهم وظایف برگزار کنندگان مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) را برشمرد و یاد و خاطره همه خادمان امام حسین(ع) در شهر ورنامخواست را که سال ها افتخار خادمی این آستان مقدس را داشتند و روی در نقاب خاک کشیدن را گرامی داشت .

در ادامه مراسم پس از مولودی خوانی مداحان اهل البیت(ع) مراسم تقدیر از خادمان اباعبدالله الحسین(ع) با حضور امام جمعه محترم شهر ورنامخواست و مسئولین شهری و شهرستانی همچنین پیرغلامان برگزار گردید .