دومین دوره آموزش مداحی کانون فرهنگی تبلیغی بیت الاحزان با حضور حجت الاسلام جعفرزاده روحانی مستقر شهرستان لنجان، کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی، هیئت موسس کانون بیت الاحزان و متربیان این مرکز برگزار گردید.

این مراسم که در مجموعه شهید قجه ای برگزار گردید پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، سید جواد موسویان نایب رئیس کانون مداحان شهرستان لنجان و مسئول کانون فرهنگی تبلیغی بیت الاحزان ضمن خوش آمد گویی به حاضرین، به تشریح برنامه ها و روند آموزش مداحان در این مجموعه پرداخت.
حجت الاسلام جعفر زاده با تقدیر از زحمات مسئولین برگزاری دوره آموزش مداحان، مداحی اهل البیت(ع) را دارای شان و جایگاه ویژه ای دانست. ایشان در ادامه به سرگذشت فرزدق در زمان امام سجاد (ع) اشاره کرد که به علت سرودن قصیده در مدح حضرت زین العابدین(ع) در مقابل هشام ابن عبدالملک به دستور او  از تمام حقوق مادی محروم گردید. حتی زندان و تهدید به مرگ وی نیز کارساز نشد و در پاسخ هشام که چرا در مدح ما نیز قصیده نمی گویی، فرزدق جواب داد: « جدی مانند جد او، پدری به مانند پدر او و مادری نظیر مادرش بیاور تا من در مورد شما به مانند این اشعار بسرایم »
در ادامه برنامه مدیحه ای در منزلت و جایگاه والای حضرت زهرا(س) توسط یکی از مداحان شهرستان خوانده شد و در پایان مراسم با حضور مسئولین گواهی آموزش دوره مقدماتی مداحی به شرکت کنندگان این دوره اهداء گردید.