با حضور ائمه جماعات مساجد شهرستان کارگاه آموزشی سفیران غدیر در لنجان برگزار شد .به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان ، به همت تبلیغات اسلامی و با حضور ائمه جماعات مساجد شهرستان لنجان کارگاه آموزشی سفیران غدیر در سالن فرهنگسرای شهرداری زرین شهر برگزار شد .

در این گردهمائی که با هدف آشنای هرچه بیشتر مبلغین با تبیین واقعه غدیر و چگونگی انتقال این مهم به مخاطبین برگزار شد ، حجت الاسلام فوادیان
کارشناس مباحث مهدویت با تاکید بر اهمیت موضوع غدیر خاطر نشان کرد :
«پیامبر (ص) در غدیر خم جریان ولایت بعد از خود از علی (ع) تا امام مهدی (عج) را برای همه جهانیان معرفی کردند» گفت: غدیر ظرفی برای بیعت با امام عصر (عج)‌ است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا فوادیان با اشاره به رابطه جریان غدیر با موضوع مهدویت، اظهار کرد: در غدیر خم پیامبر اسلام (ص) تنها امیرمومنان (ع) را به عنوان ولی و جانشین پس از خود معرفی نفرمودند بلکه نزدیک به 20 فراز این خطبه در رابطه با اوصاف امام عصر (عج) است.

وی خاطرنشان کرد: در غدیر پیامبر مکرم اسلام (ص) از علی (ع) تا امام مهدی (عج) یعنی جریان ولایت بعد از خود را برای همه جهانیان معرفی فرمودند، بر این اساس غدیر تجلی‌گاه امامت و ولایت است.

این استاد مرکز تخصصی مهدویت با بیان این‌که «مساله مهدویت نیز در جریان غدیر و خطبه پیامبر (ص) در این روز مطرح بوده است» افزود: طبق خطبه‌یی که در احتجاج شیخ طبرسی از لسان مبارک پیامبر (ص) نقل شده است معلوم می‌شود که مهدویت نیز در غدیر مطرح بوده است. کما این‌که پیامبر اسلام (ص) قبل از واقعه غدیر در رابطه با حضرت علی (ع)‌ سفارشاتی داشته و بارها ایشان را به عنوان خلیفه و وصی خود معرفی فرمودند و احادیثی در شأن و مقام ایشان بیان داشتند.

فوادیان یادآور شد: در رابطه با امام مهدی (عج)‌ نیز احادیثی از پیامبر اسلام (ص) نقل شده است که به عنوان مثال در کتاب «معجم احادیث الامام مهدی (عج)» 564 روایت مهدوی از لسان مبارک پیامبر (ص) نقل شده است. پس معلوم می‌شود آن حضرت بارها به جریان امامت و ولایت و خلافت پس از خود در دوران 23 ساله نبوتشان اشاره کرده بودند.

معاون پژوهشی بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) با اشاره به این‌که «جریان غدیر ویژگی‌های بسیار ممتازی در سیره ائمه(ع) دارد» تصریح کرد: ما غدیر را ظرف بیعت با ولی زمان و امام عصر در هر دوره‌یی می‌دانیم به طوری که در غدیر 1400 سال پیش وقتی پیامبر خدا امیر مومنان را معرفی فرمود که:‌ هر که من مولای اویم، علی مولای اوست. مرد و زن با ایشان بیعت کردند. اکنون نیز ولی زمان و صاحب غدیر امام مهدی (عج)‌است. لذا غدیر ظرفی برای بیعت ما با امام عصر (عج)‌است که مساله تجدید عهد و پیمان در آن مطرح می‌شود.

وی در ادامه به تحقیق و پژوهش جرج جرداق مسیحی درباره شخصیت علی (ع) و کتاب نهج‌البلاغه و شکوه وی از این‌که مردم آن زمان قدر امام علی (ع) را ندانسته‌اند، اشاره کرد و گفت: روزی شخصی در مجلسی به این جمله جرج جرداق پاسخ می‌دهد و می‌گوید: ما خود خواهان علی (ع) نیستیم مگر زمانه، علی دوم را به ما نداد که صلح را به او تحمیل کردیم؟ مگر علی سوم را به ما نداد که او را به گودال قتلگاه کشاندیم؟ مگر علی چهارم را نداد که او را اسیر کردیم؟ و مگر امروز علی در میان ما نیست؟

فوادیان خاطرنشان کرد:‌ ما معتقدیم امام زمان (عج) عصاره و چکیده اولیاء‌ و انبیاء است. به طوری که وقتی پیامبر (ص) ولایت ایشان را معرفی می‌کند این آیه نازل می‌شود که ما امروز دین تو را کامل کردیم و نعمت را بر شما تمام کردیم. پس قطعا در این عصر ولایت امام عصر (عج)‌ اکمال دین و اتمام نعمت است و ما باید این مساله را مدنظر داشته باشیم که اکنون نیز ولی داریم و قطعا اگر امروز از رسول خدا (ص) می‌خواستیم تا جانشین خود را برای ما معرفی کند، دست امام عصر (عج) را می‌گرفتند و به جهانیان معرفی می‌کردند.

در پایان این گردهمائی به مبلغین بسته های فرهنگی با محتوای غدیر اهدا شد .