به گزارش اداره تبلیغات اسلامی لنجان ، حجت الاسلام داود صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی به مناسبت روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی پیش از خطبه های نماز جمعه زرین شهر سخنرانی نمود .حجت الاسلام صائبی به مناسبت روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) در مصلی حضرت ولی عصر(عج) زرین شهر پیش از خطبه های نماز جمعه پیرامون رسالت و اهداف این نهاد انقلابی سخنرانی و گفت : انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است لذا باید در عرصه های مختلف فرهنگی قدم برداریم . دشمن همه جانبه و با همه ی امکانات خود در حوزه فرهنگی مشغول به کار است به طوری که از طریق نفوذ فرهنگی می خواهد به کشور ضربه بزند . نیازهای کاذبی که دشمن با تبلیغات خود در حوزه فرهنگی ایجاد می کند می تواند سبک زندگی ما را تغییر دهد پس نقش کارهای تبلیغی در حوزه فرهنگ بسیار مهم است .
رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنجان افزود : اسلام دین علم و دانش است علمی که در دایره اسم خدا خداشناسی توحید و مبانی اعتقادی ما باشد و دانش تزکیه و تعلیم باید در اولویت جوانان باشد . محیط پیرامونی در رشد و تربیت افراد تاثیر دارد و محیط مناسب باروری مناسب خواهد داشت و توقع از محیط شکوفایی مثبت افراد است .
بر این اساس ساماندهی 200 مبلّغ و مبلّغه ـ 150 مداح ـ 170 هیئت مذهبی ـ 20 کانون فرهنگی تبلیغی ـ 5 موسسه قرآنی ـ 12 خانه قرآن شهری و 11 خانه قرآن روستایی ـ و تحصیل 235 نفر در مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا و برگزاری گفتمان های دینی در مدارس و ارتباط وسیع خانواده ها کار دشواری است که این سازمان انجام می دهد . 
حجت الاسلام صائبی در پایان افزود : دبیرستان های علوم و معارف اسلامی صدرا از باقیات و صالحات سازمان تبلیغات اسلامی است و در راستای ترویج و نشر معارف اسلامی و الهی گام های بسیار ارزشمندی از سوی این مدارس در کشور برداشته شده است . این مدارس مرکز و قرارگاه تخصصی تربیت نیروهای دینی و ولایی است و می توان گفت این مدارس مستحکم ترین سنگرهای فرهنگی نظام هستند و در آینده باید با سرمایه گذاری در این بخش از وجود فارغ التحصیلان این مدارس در حوزه نشر و ترویج فرهنگ دینی بهره گرفت . در حال حاضر 3 مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرا دوره اول و دوم فعال می باشند که در زمینه ساختمان و مکان دچار مشکل و کمبود فضا می باشند و می طلبند مسئولین حمایت ویژه در این راستا داشته باشند و مردم خیراندیش تحت عنوان خیرین مدرسه ساز وارد عمل شوند و اقدام های شایسته ای در این راستا داشته باشند .